EXTRALIGA VOLEJBALISTIEK - 1. KOLO: Nitra nepustila Malackám ani set

NITRA - MALACKY 3:0 (19, 22, 23)
Zápas trval 96 minút. Pred 100 divákmi rozhodovali Vaško a Sloboda.

VO ŠG: Hradecká, Petranová, Orelová, Povrazníková, Fábryová, Hinzellerová (liberka Mézesová, Sümeghová, Kubicová). Tréner: M. Henček.

TJ STROJÁR: Dorková, Grófová, Ďuržová, Lennaertsová, Hasonová, Šimšíková (liberka Snopková, Nemečkayová, Ferancová). Trénerka: M. Cibulová.

Podľa očakávania lepšie začali hostky, ktoré sa v prvom sete rýchlo ujali vedenia 6:1, lenže domáce hráčky bez problémov otočili vývoj vo svoj prospech a už úvodný set hladko získali. Druhý a tretí už boli vyrovnanejšie, ale v ich koncovkách sa zaslúžene presadili Nitrianky, ktoré boli lepšie v útoku a aj v obrane v poli mali viac úspešných zákrokov ako Malačanky. Pre mladý domáci kolektív je toto víťazstvo cenným úspechom a najmä povzbudením do ďalších stretnutí.