› Nie
23.6 %

Hlasovalo 17949 ľudí.

Hádzanári privítajú v zápase Slov. pohára Považskú Bystricu

V prvom stretnutí kvalifikačných bojov si domáce Duslo poradilo s béčkom ŠKP Bratislava 37:30. Z ostatných dvoch duelov Malačanov proti Šali i Stupave už máme podrobnejšie informácie.

V susedskom derby proti Stupave

Malacky nastúpili do prvého zápasu bez zraneného brankára D. Roška i zraneného Pavla Stachoviča. Pred dôležitými zápasmi to nebola rozhodne dobrá správa pre malackých fanúšikov. Napriek tomu Strojári na súpera vyrukovali aktívnou hrou a vďaka bezchybnej obrane si zanedlho vynútili prevahu na ihrisku. Naši však v úvode opätovne troskotali na nepremieňaní šancí a najmä z tohto dôvodu sa nerozhodlo už v prvých dvadsiatich minútach. Stupavčania boli v útoku bezzubí, Malacky podržal spoľahlivým výkonom brankár M. Kuklovský. Polčasový výsledok sa zastavil na cifre 18:9 pre Strojár a rozdielom deviatich gólov skončil i celý zápas (34:25). Tréner Vladimír Valachovič dal postupne príležitosť zahrať si všetkým hráčom z lavičky. V duchu už mal každý v hlave druhý „kvalifikačný“ zápas proti domácej Šali.

Jasné víťazstvo

Malačania „nadopovaní“ predchádzajúcim víťazstvom vybehli na palubovku proti domácim presne hodinu po dueli so Stupavou. Nedalo sa teda hovoriť o dostatočne dlhej dobe na odpočinok. Taktika sa oproti predchádzajúcemu zápasu nemenila – mužstvo naďalej bazírovalo na aktívnej, vysunutej obrane. V siedmej minúte stretnutia svietilo na ukazovateli skóre 6:2. Šaľa v snahe zastaviť počiatočný tlak Malačanov reagovala miestami nešportovo – údermi do tváre a faulmi zozadu. Zákerná hra domácich však Strojárov len vyprovokovala k vyššiemu nasadeniu . Skóre sa od týchto chvíľ len navršovalo. Obrana Malačanov, podporená skvelým M. Kuklovským v bráne pokračovala a polčasový rezultát 20:12 napovedal, kto sa stane víťazom zápasu i celého turnaja. V druhom polčase sa obraz hry trochu zmenil – hostia poľavili, no premyslenou obranou držali domácich na dištanc. Sedem minút pred koncom však strelila Šaľa dva kontaktné góly a navyše sa zranil dovtedy najlepšie hrajúci hráč Malaciek Lukáš Zelenský. Očakávaný kritický moment našťastie nenastal a Malačania pečatili svoje víťazstvo nad domácimi dvoma rýchlymi gólmi v samom závere zápasu. Jasný postup Malaciek do osemfinále Slovenského pohára znamená i to, že v utorok 8. decembra budú Malačania hostiť atraktívneho extraligového súpera z Považskej Bystrice. Príďte pozrieť na zaujímavý zápas a povzbudiť našich hádzanárov.

Jakub Valachovič, -zelo-

6. 12., 1. kolo Slovenského pohára v hádzanej mužov

1. zápas: Strojár Malacky - Stupava  34:25 (18:9)

Zostava a góly Strojára: M. Kuklovský –  T. Stachovič 1, P. Puškáč 4, L. Zelenský 4, A. Škoda 4, I. Oslej, D. Stachovič 6, T. Baláž, R. Baláž 3, R. Spuchlák 3, V. Pavlík 5, S. Cabadaj 4, Tréner : V. Valachovič

2. zápas: Strojár Malacky – Duslo Šaľa 25:36 (12:20)

Zostava a góly Strojára: M. Kuklovský –  T. Stachovič 5, P. Puškáč 5, L. Zelenský 6, A. Škoda 2, I. Oslej, D. Stachovič 7, T. Baláž 1, R. Baláž, R. Spuchlák, V. Pavlík 9, S. Cabadaj 1, Tréner : V. Valachovič

Touto cestou pozýva hádzanársky oddiel všetkých priaznivcov športu na osemfinálový zápas proti extraligovej Považskej Bystrici, ktorý sa uskutoční 8.12.2009 (utorok) o 18:30 v športovej hale Malina.