› Nie
23.6 %

Hlasovalo 17947 ľudí.

Napriek smole druhé jarné víťazstvo

Od začiatku to bol vyrovnaný duel, po desiatich minútach hry svietil na tabuli nerozhodný výsledok 4:4. Malačania vyrukovali na súpera s vysunutou obranou, s ktorou však ŠKP nemalo väčšie problémy a naše defenzívne rady museli prepnúť na vyššie obrátky. Domáce družstvo sa vďaka tomu dostalo v ďalšom priebehu do niekoľkých rýchlych protiútokov a ujalo sa vedenia. Do polčasu Malačania zmenili obranný systém, ktorý hosťom priniesol nemalé problémy a domáci ich vyprevadili do šatní polčasovým skóre 18:13.

Na začiatku druhého polčasu prišlo k smolnému zraneniu dovtedy najúspešnejšieho strelca Lukáša Zelenského, ktorý musel absolvovať lekárske vyšetrenie. Od tejto chvíle stratil Strojár hernú istotu a v ďalšom priebehu sa trápil, Pezinčania sa dotiahli na dostrel skóre a až do konca stretnutia bojovali Malacky o najtesnejšie víťazstvo. Rozhodla napokon väčšia skúsenosť domáceho družstva, ktoré si pripísalo druhú jarnú výhru.

20. február, 16. kolo, 1. liga mužov

Strojár Malacky – ŠKP Bratislava “B” 29:27 (18:13)

Zostava a góly Strojára: M. Kuklovský –  P. Stachovič 9, T. Stachovič, I. Oslej 4, T. Baláž, R. Baláž, D. Stachovič, 3, L. Zelenský 6, V. Pavlík 5, A. Dobrocký, R. Spuchlák 2, Tréner: V. Valachovič