› Nie
23.6 %

Hlasovalo 17949 ľudí.

Slovenskí juniori ostali v kvalifikácii ME bez víťazstva

Slovenskí juniorskí reprezentanti v družstve s odchovancami Strojára Malacky Michalovičom a Lízalom skončili v D-skupine kvalifikácie o postup na ME 2008 hráčov tejto vekovej kategórie v chorvátskom Poreči napokon bez jediného víťazstva na nepostupovom poslednom mieste. Mladí Slováci pod vedením kouča Tibora Štrajánka nedokázali zvíťaziť ani v nedeľňajšom poslednom súboji na turnaji, keď vo večernom dueli podľahli favorizovaným domácim hráčom v štyroch setoch 1:3.

Z Poreča si priamy postup na ME zabezpečili Slovinci, ktorým k prvenstvu v tabuľke pomohli práve Slováci ziskom jedného setu v dueli s Chorvátskom. Miestenku v dodatkovej kvalifikácii tak majú istú Chorváti (2. miesto) a Estónci (3. priečka). Pred poslednými Slovákmi sa v konečnej tabuľke umiestnili ešte Izraelčania a Španieli.

"Domáci hráči potrebovali v dueli s nami víťazstvo 3:0, ak chceli pomýšľať na priamy postup. Do zápasu teda vstúpili so všetkou vážnosťou, o čo sme sa však usilovali aj my. Nedarilo sa nám však kvalitne si prihrať a aj preto sme úvodné dve dejstvá hladko prehrali. Potom sa naopak nám začal dariť servis a tretí set sme po kvalitnom výkone vyhrali. V ďalšom priebehu sa opäť prejavila naša slabina - prihrávka," povedal po záverečnom vystúpení svojich zverencov na turnaji tréner Tibor Štrajánek.