RSS

Novinky

BASKETBALISTI/TKY HĽADAJÚ ĎALŠIE TALENTY ! 

Malacký basketbal sa posledné roky zameriava len a len na prácu s mládežou. Výsledkom je 7 reprezentantov Slovenska za posledné tri roky, účasť družstiev na desiatkach turnajov detí a mládeže na Slovensku, ale i v Čechách, Taliansku, Švajčiarsku, Francúzsku a Chorvátsku. Hráči a hráčky sa zúčastňujú basketbalových festivalov a hlavne campov po celom Slovensku, ale i v zahraničí. Basketbalisti sa zapájajú do rôznych projektov ako napr. Zober loptu a nie drogy alebo Basketbalom proti drogám. V súčasnosti pracuje v oddieli 8 trénerov, z ktorých dvaja majú najvyššiu trénerskú licenciu a v oddieli trénuje momentálne 140 detí rôznych vekových kategórií. Ak chcete , aby Vaše dieťa malo plnohodnotne využitý volný čas a strávilo čas v príjemnom prostredí, s príjemnými ľuďmi  a ak chcete, aby Vaše dieťa veľa cestovalo, zabávalo sa a spoznávalo cudzie krajiny a cudzie kultúry, tak malacký basketbal je určite ideálny šport. Oddiel TJ Strojár Malacky dopĺňa družstvo vo  vekovej kategórií: chlapci 1998  -  2004, dievčatá  1994  -  2004. Vaše dieťa nemusí byť vysoké , stačí ak ho baví športovať a v kolektíve basketbalistov sa určite uplatní !

Kontakt: 0915 613 968, 0907 798 633,  ivancik.karol@gmail.com, branoorth@gmail.com,   

 

 

 

MALACKÉ BASKETBALISTKY VYBOJOVALI ZLATO NA EASTER EURO BASKET V PRAHE!

V dňoch 21.-25.4.2011 sa malacká výprava basketbalistov a basketbalistiek zúčastnila na medzinárodnom basketbalovom turnaji v Prahe. 14.ročník EASTER EURO BASKET opäť nesklamal. Malacká výprava bola v zložení chlapcov B92, B99  a dievčat G95, G94. Avšak na medailovej pozícii sa umiestnili len malacké basketbalistky v kategórii G94 pod vedením Karola Ivančíka. Po siedmych rokoch sa im podarilo konečne vybojovať zaslúžené prvé miesto! Do každého zápasu nastúpili s obrovským nasadením a bojovnosťou. A podarilo sa im to priam na výbornú. Po poslednom úspešne zvládnutom zápase sa im objavila nesmierna radosť na tvárach a odniesli si domov dlho vytúžené zlato. Ďakujeme všetkým hráčom a hráčkam, trénerom a rodičom, ktorí sa tohto turnaja zúčastnili. Všetci sme si priniesli veľa nezabudnuteľných zážitkov a pevne veríme, že sa zúčastnime i ďalších nasledujúcich ročníkov.

 

Horný rad z ľava: tréner Karol Ivančík, Petra Spustová, Simona Marcová, Nikola Schreiberová, Sára Čermáková, Lenka Hlavenková, Lucia Dulanská, Valentína Feketeová, Lenka Matušková.          Dolný rad z ľava: kapitánka Alexandra Vosátková, Kristína Reifová, Karolína Reifová, Alexandra Benkovičová, Natália Vokáčová, Ludmiľa Oreská, Patrícia Vajsábelová, Michaela Rišová. 

 

POZVÁNKA NA LIGU JUNIOROV - V SOBOTU ŠLÁGER KOLA !

V sobotu o 14 30 hod. to bude v Maline opäť vrieť. V šlágri kola sa stretnú dlhoroční súperi a kandidáti na prvé miesto v juniorskej lige Západ - Malacky a Inter Bratislava. Družstvá spolu súperia už od žiackych kategórii a výsledky boli striedavé. Minulý rok sa stretla časť týchto družstiev v kadetskej lige a zápas v Maline skončil až za zeleným stolom na SBA. Sobotňajší zápas bude určite opäť napínavý a plný emócií a všetci sa na neho tešíme. Inter v zápase opäť povedie vynikajúci srbský tréner Stevan Tot a momentálne mu v tabuľke patrí 1.miesto, keď pred Malackami má lepšie len skóre, takže v sobotu to bude zápas o čelo tabuľky. Všetkých fanúšikov dobrého basketbalu pozývame. Prídite sa pozrieť ako Malacky porazia favorita tohto zápasu a dlhoročného rivala.. Držíme palce.      

MALACKÉ BASKETBALISTKY A BASKETBALISTI NA CAMPE V CHORVÁTSKU

13. - 20.september patril chorvátsky ostrov Hvar mladým basketbalovým nádejám z Malaciek. V tomto termíne sa totiž prvýkrát v histórii basketbalového oddielu TJ Strojár Malacky uskutočnil basketbalový camp. V mestečku Sucuraj sa zišlo 30 vybraných basketbalistov a basketbalistiek z  Malaciek a okolia. Hlavnými trénermi campu boli bývalý reprezentačný tréner Anglicka, tréner Boston university a tréner Washington university p. Branislav Bažány a tréner reprezentácie U15 SR František Kubala. Obaja spolu s asistentami z Malaciek viedli dva tréningy denne a nechýbali ani ich odborné prednášky. Súčasťou campu bolo kúpanie v mori, návšteva historického mesta Hvar a prehliadka ostrova. O deti sa staral 12 členný team rodičov a trénerov z Malaciek. Camp bol výborným spestrením a hlavne výbornou prípravou pred začiatkom sezóny, ktorá baskeťákov tento rok čaká. Družstvá kadetiek a juniorov budú v ročníku 2009 / 2010 štartovať v celoslovenských ligách. Ostatné družstvá budú súťažiť v západnej oblasti a malacký basketbal bude reprezentovať v ligách 6 družstiev. V súčasnosti trénuje v basketbalovom oddieli u 8 družstiev a basketbalový oddiel má už vyše 120 detí. Prípadný záujemci o basketbal sa môžu hlásiť u pána Branislava Ortha na tel. 0907798633. Partnerom campu a basketbalového oddielu sú ETIAM, BKS Leasing, Eurokontor a p. Michálek Rastislav, camp sa uskutočnil v rámci projektu Zober loptu a ne drogy. www.sucuraj.sk a www.strojarmalacky.sk

Zdroj: PR BaO TJ Strojar

MALACKÝ BASKETBALISTA BORIS BOJANOVSKÝ PRESTUPUJE DO ŠPANIELSKEJ GRAN CANARIE ACADEMY

Jedna z veľkých nádejí a talentov malackého, ale i slovenského basketbalu Boris Bojanovský si už za TJ Strojár nezahrá. 16 ročný basketbalista, ktorý pochádza z Gajar a ktorý hral v Malackách od svojich ôsmich rokov pod vedením B. Ortha prestupuje do Španielska. Slovenský reprezentant bude najbližšie dva roky tráviť na slávnej Orelliniho Gran Canaria Academy. Akadémia je známa tým, že pripravuje hráčov pre americké vysoké školy, pre NBA a pre španielsku ligu. Boris sa zúčastnil výberu, kde bolo okolo 50 hráčov z celého sveta a majiteľ akadémie mu po týždňovej skúške ponúkol študovať a hrať na tejto prestížnej basketbalovej škole. Boris bude mať podmienky, ktoré mu otvoria cestu do svetového basketbalu. Ako jednému z mála mu bolo ponuknúte štipendium a sponzorstvo celého programu, ktorý si inak hráči musia hradiť sami. Na akadémii trénujú tréneri z celého sveta, nechýbajú špičkoví litovskí a americkí tréneri, hráči sú taktiež vybraní z celého sveta. 214 cm vysoký Boris bude dva roky študovať na americkom gymnáziu a potom dostane šancu buď v USA alebo v španielskej lige. Prvý seniorský team Gran Canarie je účastníkom najvyššej španielskej ligy. Prestup B. Bojanovského je zatiaľ najväčším úspechom malackého basketbalu a je vidieť, že práca s deťmi v TJ Strojár sa robí kvalitne a má veľmi vysokú úroveň. Boris Bojanovský absolvuje so svojimi spoluhráčmi ešte prpípravný camp na chorvátskom ostrove Hvar a potom už mu budeme všetci len držať palce, aby sa vo svete presadil.

DVAJA MALACKÍ BASKETBALISTI REPREZENTUJÚ SLOVENSKONA ME V PORTUGALSKU !

 Malackému basketbalu sa v poslednej dobe veľmi darí. Zameranie sa na prácu s mládežou prináša ďalšie ovocie v podobe ďalšieho úspechu. Oddiel TJ Strojár Malacky v poslednej dobe príjemne prekvapuje a jeho hráči reprezentujú nie len TJ,a le i celé mesto Malacky. Veľkým úspechom malackého basketbalu bolo nedávne vystúpenie a víťazstvo dievčat na medzinárodnom turnaji vo Francúzsku, ale hneď na to prišla ešte lepšia správa. Do výberu Slovenska kategórie U16 sa dostali dvaja odchovanci Malaciek. Reprezentácia sa dlhodobo pripravuje na Majstrovstvá Europy v Portugalsku a celkovým sitom prešlo okolo 60 hráčov z celého Slovenska. Medzi dvanástku najlepších, ktorá 5.8. odletí z Budapešti do Porta sa dostali Denis Pištelák a Boris Bojanovský. Obidvaja trénujú už 8 rokov v Malackách a sú dlhodobo vo výberoch reprezentácie a patria medzi najlepších hráčov na Slovensku vo svojej vekovej kategórii. O 212 cm vysokého Bojanovského a 204 cm vysokého Pišteláka majú záujem popredné špičkové basketbalové kluby nie len zo Slovenska, ale i z Čiech, Talianska, Chorvátska a Španielska. Obidvaja hráči sú študentmi Gymnázia Malacky na Ul. 1. mája, kde v súčasnosti študuje asi 30 malackých basketbalistov a basketbalistiek. Hráči patria medzi opory teamu ročník 1992 - 93 , ktorý bude hrať v budúcej sezóne pod vedením trénerov B. Ortha a P. Ondruša celoslovenskú juniorskú ligu.  Chlapcom držíme palce na ME a dúfame, že to nebude vrchol ich basketbalovej kariéry.

MALACKÉ BASKETBALISTKY VYHRALI TURNAJ VO FRANCÚZSKU !

9.7. - 15.7. sa vo francúzskom mestečku Andrezieux Boutheon, ktoré leží 8 km od St. Etienne uskutočnil 2. ročník medzinárodného turnaja , na ktorom sa zúčastnilo okolo 50 družstiev z 15 krajín Európy, Ázie a Afriky. Tohto turnaja sa zúčastnili aj mladí malackí basketbalisti a basketbalistky a určite sa nestratili. Turnaj organizoval miestny basketbalový klub za podpory fran. basketbalovej federácie a podujatie nebolo len športovým zápolením mladých hráčov a hráčok, ale bolo hlavne spoločenským stretnutím. Pre všetkých bol pripravený kultúrny a zábavný program počas všetkých piatich dní , nechýbal 3 hodinový ceremoniál s predstavovaním krajín a družstiev, pre trénerov a vedúcich výprav bola pripravená recepcia na Zámku v Boutheon, všetkých prítomných privítal a ocenil primátor mesta. Pre hráčov a hráčky bol zorganizovaný splav rieky Loire na kajakoch, návšteva vodného sveta, všetci sa zabavili na veľkej hráčskej párty a vrcholom bol hodinový ohňostroj a záverečný ceremoniál po finálových zápasoch. Malačania a hlavne Malačanky sa na turnaji nedali zahanbiť a dosiahli veľmi dobré výsledky. Malacké basketbalistky vyhrali celú svoju skupinu a cez štvrťfinále, semifinále postúpili až do finále. V štvrťfinále zdolali mladé talianky a v semifinále rovesníčky zo Švajčiarska. Vo finále sa stretli s domácimi hráčkami zo St. Etienne a zápas mal veľmi dramatický priebeh. Finále sa hralo pred asi 500 divákmi, v hale bolo od začiatku veľmi veselo, ale Malačanky dokázali polčas vyhrať o 7 bodov. V druhej polovici sa vyfaulovali 3 hráčky základnej zostavy a domáce hráčky postupne zápas vyrovnali a dokonca sa dostali aj do vedenia. 29 sek. pred koncom bolo na ukazovateli skóre 39 : 39, Malačanky mali time out a mali aj loptu. 18 sek. pred koncom hráčka Kristína Reifová dokázala streliť trojku, ktorá sa ukaázala ako rozhodujúca. Domáce dokázali znížiť na 41 : 42 a to bol aj konečný výsledok zápasu. Po zápase nastal výbuch radosti, lebo naše basketbalistky už hrali asi 7x finále na rôznych turnajoch a vždy skončili na 2. mieste. Turnaj vo Francúzsku odohrali vo veľkom štýle  a na turnaji boli najlepším družstvom, dokázali vyhrať všetkých 7 zápasov. Záverečný ceremoniál bol pod slovenskou vlajkou a dievčatá si radosť vychutnali za zvukov slovenskej hymny, ktorú si celú odspievali. Malackí basketbalisti na turnaji hrali v kategórii ročník 1991 a bola to určite pre nich veľká škola, pretože naši hráči sú ročník 1992 a 93, nastúpili dokonca aj hráči ročník 94. V skupine jeden zápas vyhrali a dva prehrali, ale zápasy s litovským Vilniusom alebo Sarajevom boli celkom vyrovnané, aj keď súperi nakoniec vyhrali. Celkovo skončili chlapci na 10. mieste, keď v nadstavbovej skupine porazili chlapcov z Alžírska a Francúzska a prehrali s madarským Honvédom Budapešť o jeden bod. Malačania hrali na turnaji navyše bez všetkých reprezentantov, ktorí sa pripravujú na Majstrovstvá Európy v Portugalsku.  Turnaj bol na veľmi vysokej úrovni, po turnajoch v Talianskom Terste, Švajčiarskom Schwyzi a turnajoch v Prahe, Ostrave mali opäť naši hráči a hráčky možnosť spoznať ako sa hrá basketbal v iných krajinách a hlavne sme zažili perfektnú organizáciu, program a nadšenie ludí, ktorí tento turnaj organizovali. Hráči a hráčky TJ Strojár dostali pozvánku aj na ďalší ročník. Tešíme sa !

TJ Strojár Malacky reprezentovali:

D. Ferenčíková, K. Drahošová, S. Čermáková, L. Oreská, J. Boškovičová, N. Schreiberová, L. Matúšková, A. Vosátková, P. Spustová, Krist. Reifová, Karol. Reifová, S. Marcová, J. Pagáč, F. Ferenčík, J. Kubíček, T. Michálek, R. Zetocha, T. Uher, M. Uher, J. Sládek, M. Csizmazia

Realizačný team:

D. Kaszycká, R. Kunšteková, P. Oreský, J. Kaszycki, K. Ivančík, B. Orth               

Zdroj: PR BaO TJ Strojár