Výsledky družstiev 2011/12

Malacké basketbalistky majú formu – vyhrali siedmy zápas v rade!!!

juniorky

Malacky (4. 4. 2011). Malacké juniorské basketbalistky ťahajú víťaznú sériu siedmych zápasov bez prehry v 2. slovenskej juniorskej lige. V piatok 1. apríla vyhrali šiesty zápas v skupine v Bratislave nad družstvom MBK Alexandra Dubčeka 66:60 a o dva dni v nedeľu v hale Malina pred domácim publikom nad Zvolenom 87:80 po predĺžení.

Malačanky hrajú 2. slovenskú juniorskú ligu – účinkujú v nej družstvá, ktoré sa počas jesenných kvalifikačných zápasov  neprebojovali do konečných bojov v 1. lige (tvoria ju 4 najlepšie družstvá z kvalifikácie zo západu, zo stredu a z východu republiky – celkovo 12 tímov) alebo tie družstvá, ktoré, podľa trénera Malačaniek Branislava Ortha „nemajú financie na to, aby hrali 1. ligu alebo sa z iných dôvodov neprihlásia.“ Malacké dievčatá kvalifikáciu nehrali, prihlásili sa priamo do druhej ligy, v ktorej sa im zatiaľ darí. V prvom kole, ešte v januári, nezačali najlepšie a prehrali vysoko vo Zvolene. Odvtedy však družstvo malackých dievčat nepoznalo prehru a tento pozitívny trend udržalo aj po zápasoch s Dubčekom Bratislava a Zvolenom. Práve výhra nad Zvolenčankami, tabuľkovo najsilnejšími súperkami basketbalistiek Strojára Malacky, teší. „Dievčatám som vyčítal v zápase, že po prvom polčase premrhali pohodlný, takmer dvadsaťbodový náskok a v závere spravili zo zápasu drámu, ktorá sa musela rozhodnúť v predĺžení. V ňom však hráčky opäť potvrdili svoje kvality a natiahli víťaznú šnúru,“ vravel druhý tréner pri družstve junioriek Karol Ivančík. V budúcej sezóne by mali malacké juniorky hrať už aj kvalifikačnú oblastnú súťaž a pokúsiť sa zabojovať o prvú ligu. Podľa slov trénera Ivančíka, družstvo Malaciek na to potenciál má.

Piatok 1. 4., 7. kolo

MBK A. Dubčeka Bratislava – Strojár Malacky 60:66 (23:38), štvrtiny (15:21, 21:8, 7:22, 15:21), trestné hody: 24/15

Zostava a body/ strely za 3 body Malaciek: Matušková 28, Moravčíková 15/1, Marcová 7, Spustová 4, Vosátková 4 (Schreiberová 8, Vokáčová, Feketeová, Dulanská, Šedivá, Benkovičová)

Nedeľa 3. 4., 8. kolo

Strojár Malacky – BK ZŠ Zvolen 87:80 p. p., v riadnom hracom čase: 75:75 (46:25), štvrtiny: (25:16, 20:10, 11:20, 19:29), trestné hody: 24/10

Zostava a body Malaciek: Moravčíková 26/1, Marcová 24/1, Matušková 22/1, Vosátková 4, Spustová 3, (Schreiberová 4, Vokáčová 2, Oreská 2, Feketeová, Šedivá, Hlavenková, Vajsábelová, Benkovičová)

Doterajšie výsledky Malačaniek:

Malacky – Zvolen 43:84, Dubček Bratislava 83:66, Petržalka 84:48, Lokomotíva Sereď 64:48, Trnava 63:50, Ivanka pri Dunaji 92:30