Muži 1.Liga Slovenskej republiky 2013/2014

Skupina A

10.kolo – 8.3.2014

ŠKP Bratislava „B“ – TJ Strojár Malacky       26:29 (13:14)

Zostava Strojára Malacky: T. Stachovič ml. (2 góly), R. Baláž (1 gól), T.Baláž, S. Cabadaj (7 gólov), T.Stachovič st. , A. Dobrocký, M. Hlaváč, A. Škoda (1 gól), I. Oslej (2 góly), R. Spuchlák, D. Stachovič (3 góly), R. Piaček, M. Sedláček (13 gólov), M. Kuklovský

11.kolo – 15.3.2014

TJ Strojár Malacky – MŠHK Piešťany            34:28 (16:13)

Zostava Strojára Malacky: T. Stachovič ml. (3 góly), R. Baláž (6 gólov), T. Baláž (5 gólov), P. Bízek (2 góly), T. Stachovič st., A. Dobrocký (3 góly), M. Hlaváč (2 góly), I. Oslej (5 gólov), R. Spuchlák (1 gól), V. Nemec, R. Piaček, M. Sedláček (7 gólov), M. Kuklovský

12.kolo – 22.3.2014

TJ Sokol Cífer – TJ Strojár Malacky                               25:18 (16:9)

Zostava Strojára Malacky: T.Stachovič ml. (1 gól), R. Baláž, T. Baláž (1 gól), P. Bízek, S. Cabadaj (1 gól), A. Dobrocký, M. Hlaváč, A. Škoda (6 gólov), R. Spuchlák (1 gól), D. Stachovič (2 góly), R. Piaček, M. Sedláček (6 gólov)

13.kolo – 12.4.2014

TJ Strojár Malacky – HKM Šala        31:32 (14:18)

Zostava Strojára Malacky:

1. liga mužov ročník 2010/2011

20.kolo Malacky : Trebišov

V sobotu 30.4.2011 privítali Malacky na svojej palubovke hráčov Trebišova. Domáci začali vynikajúco, ujali sa vedenia 4:0, z dobrej obrany prechádzali do rýchlych protiútokov, no postupne hostia dokázali do 15 min. zlikvidovať 4. gólový náskok a vyrovnali priebeh stretnutia. Malačania začali znovu dominovať na ihrisku od 20. min. čo sa prejavilo aj na polčasovom výsledku 19:13.  Druhý polčas začali domáci opäť zodpovedne, držali si 7 gólový odstup od súpera, no potom znovu prišla fáza, kedy Malacky trochu poľavili, nepremieňali vyložené šance, pribúdali technické chyby a Trebišov dokázal znížiť náskok domácich. Našťastie Malacky nepokračovali v tomto výkone a dokázali sa opäť vzchopiť a vyhrať posledný zápas pred domácim publikom 36:27. Týmto víťazstvom sa dostali znovu na 3. miesto v tabuľke a na posledný zápas v sezóne pocestujú do Martina.

HO TJ Strojár Malacky by sa chcel poďakovať za podporu svojim fanúšikom, sponzorom a priaznivcom zábavou MAJÁLES, ktorá sa uskutoční 14.5.2011 (sobota) na ZŠ Štúrova. Bližšie informácie nájdete na www.handballmalacky.sk prípadne tel. čísle 0904 61 80 80.

Zostava : R. Piaček, M. Kuklovský – brankári : T. Stachovič ml. 3, V. Pavlík 4, M. Sedláček 3, T. Baláž 2, P. Bízek, A. Dobrovodský, L. Zelenský 2, A Škoda 7, I. Oslej 1, M. Spuchlák 4, D. Stachovič 6, P. Stachovič 4

Malacky : Šaľa 31:30 (17:18)

Ťažký víkendový dvojzápas zahájili Malacky v sobotu 9.4. , keď privítali na svojej palubovke Šaľu, ktorá pred týmto zápasom bola na 1. mieste. Rivalita medzi oboma družstvami sa odzrkadlila aj na ihrisku. Už od prvých minút mala hra vysoké tempo a bojovalo sa o každú loptu. Úvod lepšie vyšiel hosťom, keď sa v priebehu 5. minút ujali vedenia 2:6. Malačania však nespanikárili a postupne sa doťahovali na svojho súpera. Od 10. min. za stavu 8:8 bola hra nesmierne vyrovnaná a do konca polčasu ani jedno z družstiev nevyhrávalo o viac ako 1 gól. Po polčasovom výsledku 17:18 sa mohla vypredaná hala tešiť na zaujímavý druhý polčas. Pokračovalo sa vo veľkom nasadení čo dostalo divákov do varu, ktorí neúnavne povzbudzovali počas celého stretnutia. Šaľa počas druhého polčasu doťahovala 1 gólový náskok Malaciek. Rozhodujúca fáza celého stretnutia nastala od 55. – 58 min keď si domáci odskočili svojmu súperovi na 31:27. Záver bol však dramatický, no Malacky si víťazstvo už nenechali vziať a vyhrali po bojovnom a kolektívnom výkone 31:30. Počas celého stretnutia sa mohli Malacky spoľahnúť na brankára R. Piačka. Najlepším strelcom stretnutia bol P. Stachovič s 12 gólmi. Stretnutie spĺňalo najvyššie parametre, družstvá podali výborný výkon, škoda len, že výkon rozhodcov sa podobal skorej na komédiu.

Zostava: R. Piaček, T. Stachovič ml., R. Baláž, V. Pavlík 3, M. Sedláček 5, T. Baláž 4, L. Zelenský 1, P. Bizek, A. Škoda 3, I. Oslej 3, M. Spuchlák, D. Stachovič, P. Stachovič 12

Predohrávka 22.kola

Malacky : Levoča 36:23 (15:11)

Po náročnom stretnutí so Šaľou, nastúpil TJ Strojár Malacky na druhý deň v nedeľu 10.4. proti Levoči. Zápas domáci zahájili opäť s nasadením, Levoču trestali rýchlymi protiútokmi. Malacká obrana s brankárom Piačkom dokázali eliminovať strelcov hostí a do 15. min vyhrávali domáci už 12:3. Potom však hráči poľavili, prestali premieňať vyložené šance, čo dokázala Levoča využiť na skorigovanie výsledku a do kabín sa odchádzalo za stavu 15:11. Cez prestávku sa však Malacky spamätali a začali hrať opäť zodpovedne. Samozrejme sa to hneď odzrkadlilo aj na skóre, ktoré postupne narastalo. Zápas dotiahli Malačania do víťazného konca a mohli sa tešiť nielen z výhry 36:23 ale aj zo 4. bodov z tohto náročného domáceho dvojzápasu. Na ďalšie kolo pocestujú Malacky 16.4. do Bojníc.

Zostava: R. Piaček, T. Stachovič ml., R. Baláž 2, V. Pavlík 8, M. Sedláček, T. Baláž, L. Zelenský 4, P. Bizek, A. Škoda 4/3, I. Oslej 5, M. Spuchlák 3, D. Stachovič 2, P. Stachovič 8

Michalovce : Malacky 31:21 (16:10)

V sobotu 2.4.2011 cestovali Malačania do Michaloviec. Bol to priamy súboj o tretiu priečku v tabuľke a bolo to vidieť aj na ihrisku. Obe družstvá začali zápas vo vysokom tempe. S pribúdajúcimi minútami začali domáci viacej dominovať na ihrisku a vypracovali si 5 gólový náskok. V 20. min sa musel pod sprchy porúčať T. Baláž a Malacky sa už v aj tak oklieštenej zostave museli zaobísť bez ďalšieho hráča. Polčasový výsledok bol nakoniec 16:10. V druhom polčase Malacky dokázali zrovnať hru. Mali možnosť aj gólovo dotiahnuť sa na Michalovce, no za stavu 17:13 nedokázali premeniť rýchle protiútoky, a keď pribudlo aj pár technických chýb, domáci dokázali v tak vypätom stretnutí tieto chyby potrestať a gólovo odskočiť Malackám. Tie aj tak neskladali zbrane a pokúšali sa zdramatizovať stretnutie stretnutie. Posledné minúty však už nezvládli, a tak v rýchlom a tvrdom stretnutí nakoniec podlahli Michalovciam 31:21. Malacky cez víkend čaká náročný dvojzápas keď 9.4. privítajú doma o 18:00 Šalu a v nedelu 10.4.2011 o 10:30 hráčov Levoče.

Zostava: R. Piaček, T. Stachovič ml., M. Sedláček 7, T. Baláž, P. Bizek, L. Zelenský, R. Baláž 1, A. Škoda 2, I. Oslej 1, D. Stachovič 2, P. Stachovič 8

Malacky : Stupava 29:20 (15:8)

Malacky v sobotu 26.3.2011 privítali v záhoráckom derby Stupavu. Domáci sa od prvých minút snažili ujať vedenia. Keďže zodpovedne bránili a narúšali Stupavčanom koncovku, tak s pribúdajúcimi minútami sa to prejavovalo aj na skóre. V 15. minúte Malacky vyhrávali už o 5 gólov a do konca polčasu svoje vedenie ešte upevnili. Do kabín sa odchádzalo za stavu 15:8. V druhom počase sa hra trochu zrovnala, ale hostia nedokázali urobiť zvrat v stretnutí. Malacky si strážili svoje vedenie a po víťazstve 29:20 sa tešili spolu s plným hladiskom z ďalších dvoch bodov. V 17. kole pocestuje v sobotu 2.4. TJ Strojár Malacky do Michaloviec.

Zostava: M. Kuklovský , M. Hollý – brankári, T. Stachovič ml.1, R. Baláž 2, V. Pavlík 4, M. Sedláček 4, T. Baláž 3, L. Zelenský 2, A. Škoda 5, M. Spuchlák 4, D. Stachovič 1, P. Stachovič 3

15. kolo

Dubnica nad Váhom : Malacky 28:30 (12:17)

V nedeľu 20.3.2011 cestovali Malacky do Dubnice. Zhruba od 10. min si Malačania začali vypracovávať náskok, ktorý postupne narastal počas celého prvého polčasu. Pri odchode do kabín svietil na ukazovateli stav 12:17. V druhom polčase domáci dokázali zdramatizovať vývoj stretnutia. V 50. min znížili na 22:23 a začala sa prejavovať malacká kliatba z posledných minút. Séria nepremenených vyložených šancí povzbudila Dubnicu, ktorej sa podarilo v 59.min. vyrovnať na 28:28. Misky váh však 18 sekúnd pred koncom naklonil svojím 11. gólom v stretnutí na malackú stranu P. Stachovič, keď zvýšil na 28:29. Záverečné sekundy domáci nevyužili, lebo pre príliš veľa hráčov na palubovke stratili loptu a v závere ešte inkasovali na konečných 28:30. Malacky si tak z Dubnice odnášajú dôležité a vydreté 2 body. V sobotu 26.3.2011 privítajú o 18:00 v ŠH Malina hráčov Stupavy.

Zostava: R. Piaček, M. Hollý – brankári, T. Stachovič ml.V. Pavlík 3, M. Sedláček 6, T. Baláž, A. Škoda 5, I. Oslej, M. Spuchlák, D. Stachovič 5, P. Stachovič 11

Malacky : Modra 31:31 (14:13)

V sobotu Malacky privítali na svojej palubovke rozbehnutú Modru a domáci si uvedomovali, že to nebude ľahký zápas. Malacky mali v úmysle ukončiť smolnú sériu, a preto začali zodpovedne. Zápas mal dobré tempo a vyrovnaný priebeh. Počas prvého polčasu si Malacky držali 1-2 gólový náskok a do kabín sa odchádzalo za stavu 14:13. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, ba dokonca ešte viac vyrovnal, každý gól bol dôležitý. Po 60. minutách svietil na ukazovateli stav 31:30 pre Malacky, no domáci si kalich trpkosti vypili až do dna, keď z posledného 9 m. hodu Modrania dokázali dať gól na konečných 31:31. Po tomto zápase ostali Malacky na 3. priečke v tabuľke.

Zostava: R. Piaček, M. Kuklovský – brankári, T. Stachovič ml., R. Baláž, V. Pavlík 5, M. Sedláček 7, P. Bízek, T. Baláž, A. Škoda I. Oslej 3, M. Spuchlák 4, M. Hlaváč  D. Stachovič 9, P. Stachovič 3

Tomáš Baláž

12. kolo

Malacky : Prešov B 30:31 (14:12)

V sobotu privítali Malacky na svojej palubovke lídra z Prešova. Zápas mal správny náboj už od prvých minút, družstvá bojovali o každú loptu. V prvom polčase mali domáci navrch, z dobrej obrany sa presadzovali rýchlymi protiútokmi, ale aj na postavenú obranu a dokázali si vytvoriť 4-gólový náskok. Zhruba od 20. min. Malacky urazili šťastenu. Prestali premieňať vyložené šance z protiútokov a keď sa k tomu pridali ešte aj dva nepremenené 7metrové hody, tak Prešov vycítil šancu na skorigovanie výsledku a po 30. min. bol stav 14:12. Druhý polčas začal opäť v rýchlom tempe. V 42. min. dokázali hostia vyrovnať a tentoraz Malacky museli doháňať 1 až 2 gólový náskok. Od tejto chvíle vycítilo aj publikum, že treba povzbudiť svojich chlapcov a povzbudzovaním ich hnalo dopredu. Dôležitý okamih pre vývoj stretnutia nastal 10 min. pred koncom, keď domáci urobili sériu technických chýb, ktoré Prešov potrestal a tým si vypracoval 4gólový náskok. Malacky sa však ukázali, že dokážu bojovať aj za nepriaznivého stavu, dokázali otočiť v 58.min ešte na 30:29 no potom prišlo veľmi prísne 2 min. vylúčenie D. Stachoviča a Prešov ponúknutú presilovku do konca stretnutia využil.

Malacky napokon podľahli Prešovu po vyrovnanom stretnutí 30:31, no diváci po stretnutí odmenili domácich potleskom za bojovnosť a predvedený výkon. Najlepším strelcom stretnutia bol so 14. gólmi Pavol Stachovič

Zostava: R. Piaček, M. Kuklovský – brankári, T. Stachovič ml., R. Baláž, V. Pavlík 3, M. Sedláček 3, P. Bízek, A. Dobrocký, I. Oslej 5, M. Spuchlák 1, M. Hlaváč  D. Stachovič 4, P. Stachovič 14

Levoča : Malacky 24:26 (15:12)

Malačania na východe nezachytili úvod stretnutia a aj kvôli nepremeneným gólovým šanciam sa dostala Levoča  „na koňa“. V 20. minúte domáci vyhrávali už 13:6, no do prestávky sa Malackám podarilo hrozivý 7 gólový náskok znížiť na 15:12. To ich dokázalo povzbudiť a v druhom polčase sa to prejavilo aj na ich hre. Zlepšená a dôraznejšia obrana a ohromná bojovnosť celého družstva zapríčinilo, že domáci neboli už tak suverénny a Malackám sa v 41. minúte podaril obrat v stretnutí. Od tejto chvíle bol zápas vyrovnaný, ani jedno družstvo si nedokázalo vypracovať viac ako 1. gólový náskok. Levoča bola hnaná zaplneným publikom no ani to nevyviedlo hostí z koncentrácie. O výsledku zápasu sa rozhodlo až v čase 58:20 keď Malacky zvýšili na 24:26 a tento výsledok už s vypätím všetkých síl ubránili a zaslúžene vyhrali. Vďaka tejto výhre prezimujú na 3. mieste a fanúšikom sa predstavia už iba v Slovenskom pohári kde 27.11.2010 (sobota) privítajú o 18:00 v ŠH Malina hráčov Modry.

Zostava: R. Piaček, M. Kuklovský – brankári, T. Stachovič ml. 1, M. Sedláček 7, T. Baláž, L. Zelenský 3, R. Spuchlák 2, A. Škoda 3, M. Spuchlák 3, D. Stachovič 4, P. Stachovič 3

Malacky : Martin 32:26 (18:14)

V 10. kole privítali Malačania na svojej palubovke hráčov Martina, ktorí strácali na Malacky 1 bod. Úvod zápasu sa vydaril lepšie hosťom, keď sa dokázali ujať vedenia a udržiavali si dvojgólový náskok. Presadzovali sa najme cez krídelné priestory a streľbou z diaľky. Zlom v prvom polčase nastal v 24. minúte, keď za stavu 14:14 dokázali  Malačania vyhrať oslabenie o dvoch hráčov a ujali sa vedenia 16:14. Na prestávku sa odchádzalo do kabín za stavu 18:14. Úvod druhého polčasu patril domácim. Odskočili už na rozdiel 7 gólov. Dôvodom bolo eliminovanie streleckých pokusov hostí, zákroky brankára Piačka a efektívnejšia streľba. Malacky ostávajúce minúty zvládli a zaslúžene sa tešili z víťazstva 32:26.

Na ďalšie kolo cestujú Malacky do Levoče. Víťaz tohto duelu prezimuje na 3. mieste.

Zostava: R. Piaček, M. Kuklovský – brankári, R. Baláž, V. Pavlík 6, M. Sedláček, T. Baláž 1,  P. Bízek, L. Zelenský 2, R. Spuchlák, A. Dobrocký 2, A. Škoda 5, M. Spuchlák 5, D. Stachovič 2, P. Stachovič 9

Trebišov : Malacky 34:30 (17:13)

Plán Malaciek odohrať cez víkend dvojzápas Trebišov, Levoča bol zmarený, lebo zápas s Trebišovom sa konal 7.11. v nedeľu o15:00, a tak Malačania pocestujú v poslednom kole ešte do Levoče.

Do zápasu nastúpili obe družstvá s veľkým odhodlaním. V prvom polčase začali lepšie domáci, keď sa ujali 3. gólového vedenia. Malackám nefungovala obrana na 100 %,  preto stále len doťahovali výsledok. Po prvom polčase svietil na ukazovateli stav 17:13. Do druhého polčasu nastúpili Malačania s úmyslom otočiť vývoj stretnutia. Zlepšili obranu a hra bola vyrovnaná, takže všetko bolo otvorené. V 24 minúte sa im podarilo znížiť na 28:26, no v zlomových momentoch nedokázali premeniť svoje šance. Nakoniec aj napriek veľkej bojovnosti podľahli Trebišovu vo vyrovnanom zápase 34:30.

V ďalšom stretnutí privítajú Malacky v ŠH Malina 13.11.2010 (sobota) o 18:00 hráčov Martina.

Zostava: R. Piaček, M. Kuklovský – brankári, T. Stachovič ml 1, A. Škoda 5, M. Sedláček 6, T. Baláž, R. Baláž,  P. Bízek, L. Zelenský 5 R. Spuchlák 2, A. Dobrocký 1, D. Stachovič 2, P. Stachovič 8

Malacky : Bojnice 32:25 (16:15)

V sobotu Malacky privítali na svojej palubovke hráčov Bojníc. Zápas mal vyrovnaný priebeh, obe družstvá sa v prvom polčase striedali vo vedení. Po polčasovom výsledku 16:15 nebolo nič rozhodnuté. Do druhého polčasu nastúpili Malačania odhodlanejšie, boli dôraznejší v obrane a v rozmedzí 30 – 40 minúty si vypracovali 6 gólový náskok. Ten si počas zvyšných 20 minút dokázali postrážiť a v závere sa mohli tešiť z víťazstva 32:25.

Na budúci týždeň majú malackí hádzanári voľno a potom 6-7.11.210 pocestujú na dvojzápas Trebišov, Levoča.

Zostava: R. Piaček, M. Kuklovský – brankári, T. Stachovič ml, V. Pavlík 4, M. Sedláček 4, T. Baláž, P. Bízek, L. Zelenský 6, R. Spuchlák 5, A. Dobrocký, S. Cabadaj 4, D. Stachovič 2, P. Stachovič 7