Výsledky 2009

III. kolo Olympiády mládeže Bratislavského kraja

V sobotu 5. 12. 2009 sa konalo III. kolo Olympiády mládeže Bratislavského kraja. Na túto poslednú súťaž Bratislavského kraja zavítal aj Mikuláš so svojím sprievodom a odmenil džudistov malou sladkosťou. Zaželal im veľa športových úspechov v ďalšom roku a sľúbil, že si ich výsledky a dosiahnuté úspechy príde preveriť aj na budúci rok.

Za JUDO – club TJ Strojár Malacky sa zúčastnili na tomto turnaji Lukáš Piffko v kategórii mini žiaci 42kg a Marek Lukáček v kategórii mladší žiak 30 kg. Pri konečnom rozlosovaní sa obaja naši džudisti dostali do vyšších váhových kategórií. Pekné zápasy predviedol Marek Lukáček, ktorý sa ocitol vo váhovej kategórii do 36 kg, kde si poradil s hmotnostne ťažšími súpermi a napriek najnižšej váhe získal 1. miesto. Na 2. mieste sa umiestnil Lukáš Piffko, ktorého zdolal len jeden súťažiaci (z váhovej kategórie 46 kg).

VI. Medzinárodná Veľká cena Považskej Bystrice

V sobotu 28.11. 2009 sa konala VI. MEDZINÁRODNÁ VEĽKÁ CENA Považskej Bystrice. Na turnaji sa zúčastnilo celkom 240 súťažiacich zo Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska vo vekových kategóriach mini, mladší a starší žiaci/čky a dorastenci/ky.

Za náš oddiel JUDO-club TJ Strojár sa na turnaji zúčastnili Lukáš Kura a Lukáš Piffko v kategórii mini žiaci a Petronela Kunšteková v kategórii dorastenky. Lukáš Kura vo svojej početne silne zastúpenej skupine (28 súťažiacich) skončil na peknom 7. mieste, keď ho z ďaľšieho súboja vyradil súper z Poľska. Lukáš Piffko skončil na 3. mieste. Petronela Kunšteková mala veľkú smolu. Na svojom poslednom „dorasteneckom“ turnaji pre zranenie nemohlanastúpiť do zápasu o medailové miesto a tak skončila na 4. mieste.

XIII. Medzinárodný turnaj mládeže Slovak Open 2009

V sobotu 7.11. 2009 sa konal XIII. MEDZINÁRODNÝ TURNAJ MLÁDEŽE. Na turnaji sa zúčastnilo celkom  350 súťažiacich zo Slovenska, Česka, Polska, Ruska, Ukrajiny, Maďarska, Rakúska, Rumunska a Anglicka.

Za náš oddiel JUDO-club TJ Strojár sa na turnaji zúčastnila Petronela Kunšteková v kategórii dorastenky +70kg.  V silne obsadenej skupine vybojovala krásne 2. miesto, keď vo finálovom súboji podľahla súperke z Anglicka.

II. kolo Olympiády mládeže Bratislava :

V nedeľu 25. 10. 2009 sa členovia oddielu JUDO-club TJ Strojár zúčastnili na II. kole Olympiády mládeže Bratislavy v žiackych kategóriách. Súťaž je už tradične zameraná na získavanie skúseností najmä u začiatočníkov a mierne pokročilých. Ešte nás čaká jedno posledné kolo.

Súťaže sa zúčastnilo spolu 111 súťažiacich, z toho bolo 87 súťažiacich v kategórii mini žiaci. Náš oddiel v tejto kategórii reprezentovali Piffko Lukáš (42kg), ktorý obsadil 2.miesto a Kura Lukáš (34kg), ktorý v silne obsadenej skupine vybojoval krásne 3. miesto.

7. Medzinárodný turnaj Judo Cup Koper 2009

Juniorská a dorastenecká časť oddielu JUDO-club TJ Strojár Malacky sa pod vedením trenéra Františka Nagya zúčastnila 11.10.2009 na 7. Medzinárodnom turnaji Judo Cup Koper 2009 v Slovinsku . Náš oddiel reprezentovali tri džudistky – Lenka Pivačková, Lucia Pivačková, Petronela Kunšteková, a piati džudisti – Gabriel Brajer, Michal Mislovič, František Nagy, Matúš Papiernik a Ondrej Papiernik.

Na súťaži sa zúčastnilo približne 150 súťažiacich z 8 krajín. Naši džudisti podali pekné výkony, avšak nie všetkým sa podarilo dosiahnuť na medailové umiestnenia. Napriek maximálnemu úsiliu sa podarilo zabodovať len jednému juniorovi a dvom dorastenkám.

Vysledky:

Lucka Pivačková – 2. miesto - dorastenky

Kunšteková Petronela – 3. miesto – dorastenky

František Nagy ml. - 3. miesto - juniori

VC ARCHA TELECOM a SOKOL-a Bratislava

V sobotu 3. 10. 2009 sa členovia nášho oddielu zúčastnili na II. ročníku VC ARCHA TELECOM a SOKOL-a Bratislava v kategórii dorastenci. Z Malaciek sa jej zúčastnili 4 džudisti, ktorým kaučovala hlavná trenérka MUDr. Magda Suchánková.

Súťaže sa zúčastnilo spolu 73 súťažiacich v 15 váhových kategóriách. Na súťaži sa lepšie darilo dorastenkám. Dorastenci napriek vynaloženej snahe nedosiahli na bodované miesta.

Vysledky:

Kunšteková Soňa – 1. miesto

Kunšteková Petronela – 2. miesto

Papiernik Ondrej – 5.miesto

Michálek Šimon – 8.miesto

Medzinárodná VC Mesta Kolárovo

V sobotu 26.9.2009 sa v Kolárove konala súťaž mini, mladších a starších žiakov. Z Malaciek sa jej zúčastnili 3 džudisti a rozhodkyňa Soňa Kunšteková.

Súťaže sa zúčastnilo spolu 118 súťažiacich.

Naši džudisti nesklamali. Príjemným výsledkom bolo 2.miesto Lukáčka Mareka, ktorý patrí medzi začínajúcich džudistiv a má predpokady na získanie výrazných úspechov.

Vysledky:

Kura Lukáš – 3. miesto- mini do 34 kg

Piffko Lukáš – 2. miesto- mini do 42 kg

Lukáček Marek – 2.miesto – mladší do 30 kg

Memoriál Ing.Thoře v Uherskom Brode (CZ)

V sobotu 2.5.2009 sa v Uherskom Brode konal Memoriál Ing.Thoře v kategóriách st.žiaci-juniori/dorastenky-ženy.

Za náš oddiel sa zúčastnili 3 džudisti v kategórii juniori / juniorky.

Vysledky:

Papiernik Matúš – 5. miesto- do 66 kg

Kunšteková Soňa – 3. miesto- do 70 kg

Kunšteková Petronela – 1.miesto- nad 78kg

Majstrovstvá Bratislavy a Bratislavského kraja

V nedeľu 29.3.2009 sa v Pezinku konali Majstrovstvá Bratislavy a Bratislavského kraja v kategórii junior/juniorky a muži/ženy, ako nižšia súťaž pred Majstrovstvami SR.

Za náš oddiel sa zúčastnilo 6 džudistov. Naši 3 džudisti vo vekovej kategórii junior si zmerali sily aj zo súpermi v kategórii muži.

Medzinárodná VC Pezinka:

V sobotu 28.3.2009 sa v Pezinku konala Medzinárodná VC Pezinka súťaž mini, mladších a starších žiakov. Na súťaži bolo 226 súťažiacich zo Slovenska, Rumunka, Maďarska, Slovinska, Čiech. Z Malaciek sa jej zúčastnili 2 džudi a rozhodkyňa Soňa Kunšteková.

Naši džudisti vo vekovej kategórii mini do 38kg sme získali 1. miesto spomedzi 9súťažiacich. Ďalší sa neumiestnil na bodovej priečke.

Vysledky: Piffko Lukáš – 3. miesto- mini do 36 kg

Michálek Šimon – St.ž.do 55kg bez

Zimný Pohár Hranice (CZ):

V sobotu 14.3.2009 sa v Hraniciach konala Medzinárodná súťaž mini,mladších a starších žiačok, dorasteniek a junioriek, na ktorej sa zúčastnilo 210 súťažiacich z Čiech, Slovenska, Polska, Talianska a Nemecka. Za TJ Strojár Malacky sa jej zúčastnila Kunšteková Petronela.

Vo vekovej kategórii dorastenky nad 70 kg obsadila 1. miesto a vo vekovej kategórii juniorky nad 78kg obsadila 2. miesto.

XXVIII. VC Sokola Bratislava:

V sobotu 14.3.2009 sa v Bratislave (TJ Sokol) konala súťaž mini, mladších a sterších žiakov. Z Malaciek sa jej zúčastnilo 5 džudistov a rozhodkyňa Soňa Kunšteková.

Súťaže sa zúčastnilo spolu 210 súťažiacich z piatich štátov, Slovensko, Čechy, Rakúsko, Maďarsko a Chorvátsko. Z celkového počtu bolo 100 súťažiacich v kategórii mini, .

Naši džudisti nesklamali, vo vekovej kategórii mini do 30kg sme získali 2. miesto spomedzi 20súťažiacich, vo vekovej kategórii mini do 36kg sme získali 3. miesto z 12súťažiacich. Ďalší sa neumiestnili nakoľko boli po prvýkrát na súťaži.

Vysledky: Kura Lukáš – 2. miesto- mini do 30 kg

Piffko Lukáš – 3. miesto- mini do 36 kg

VC Žiliny dorastenci a dorastenky:

V sobotu 14.2.2009 sa v Žiline konala VC dorastencov a dorasteniek. Z Malaciek sa jej zúčastnila 1 džudistka Petronela Kunšteková.

Na súťaži sa zúčastnilo 65 dorastencov a 25 dorasteniek.

Naša džudistka nesklamala, vo svojej váhovej kategórii obsadila prvé miesto.

Olympiáda mládeže 1. kolo v Bratislave:

V sobotu 7.2.2009 sa v Bratislave (TJ Sokol) konala prvá súťaž v tomto roku - Olympiáda mládeže - 1. kolo a Majstrovstvá Bratislavy dorastencov a dorasteniek. Z Malaciek sa jej zúčastnili 2 džudisti a rozhodkyňa Soňa Kunšteková.

Vo vekovej kategórii mini sa zúčastnilo 52 súťažiacich a 25 dorastencov a dorasteniek.

Ako v minulom roku, tak aj tento krát naši džudisti nesklamali, vo svojich vekových a váhových kategóriách obsadili 2 prvé miesta.

Vysledky: Piffko Lukáš – 1. miesto- mini