RSS

Memoriál Jakuba Habudu 2012

V sobotu 15.septembra 2012 sa konala v ŠH Malina v poradí ôsma súťaž v džude v žiackych kategóriách - VII. Memoriál Jakuba Habudu a VI.Veľká cena mesta Malacky, venovaná pamiatke nášho džudistu, ktorý tragicky zahynul vo veku 10 rokov.

Súťaž zahájil príhovorom predseda JUDO-clubu TJ Strojár Malacky Ing. Ján Kunštek, potom a pretekárom prihovoril zástupca mesta Malacky RNDr. Pavol Tedla a napokon hlavný rozhodca Mgr. Michal Doner oboznámil s priebehom súťaže.

Tu sa stretlo 100 džudistov z 15 oddielov -3 oddiely z Česka – Sokol Kostice, JUDO Břeclav a Junior Brno a 12 oddielov zo Slovenska – z Bratislavy (3 kluby), Považskej Bystrice, Banskej Bystrice, Kolárova, Rimavskej Soboty (2 kluby), Lučenca, Dubnice nad Váhom, Prievidze a Trnavy.

Súťažilo sa v troch vekových kategóriách - mini, mladší a starší žiaci a žiačky. Oproti predchádzajúcim ročníkom sa tento rok súťažilo na troch tatami, kde sa pred divákmi odohrávali zaujímavé zápasy. Kategória mini žiakov a žiačok ukázala svoju bojovnosť a obratnosť, džudisti v kategóriách mladší a starší žiaci a žiačky predviedli aj krásne zápasové techniky.

Náš oddiel reprezentovali 4 súťažiaci: - Timotej Vojtek v kategórii supermini žiaci, Maroško Janovič a Maťko Bartošek v kategórii mini žiaci, všetci traja na svojej prvej súťaži. Posledným reprezentantom bol Lukáš Kura v kategórii starší žiaci. Všetci štyria predviedli veľmi pekné zápasy.  Starší členovia oddielu zabezpečovali spolu s rodičmi organizačné záležitosti.

Z našich súťažiacich sa najlepšie umiestnil Maťko Bartošek, ktorý si vo svojej kategórii vybojoval 3. miesto.

  Ostatní naši súťažiaci predviedli veľmi pekné zápasy a v konkurencii dosiahli takéto výsledky:
Timotej Vojtek                              6. miesto

Maroško Janovič   (12)                  5. miesto

Lukáš Kura              (17)                   5. miesto

                 

Všetkým športovcom blahoželáme k dosiahnutým výsledkom.

Touto cestou sa chceme poďakovať všetkým priaznivcom a priateľom tohto športu za podporu a pomoc pri zabezpečení a organizácii.

 

Späť.