RSS

História

1938-1993

pripravujeme

1994

predseda VO – Dr. Katarína Gelienová

Mužská zložka

Muži „A“

  • družstvo dokončilo sezónu 1993/1994 2.ligy na 3.mieste
  • hrajúci tréner Jaroslav Krejčír
  • družstvo spoliehajúce na individuality, 1 tréning týždenne
  • v polovici sezóny 1994/1995 6.miesto v tabuľke

Muži „B“

  • družstvo zložené z bývalých juniorov doplnené o skúsených hráčov
  • - hrajúci tréner Pavel Novota
  • Majstrovstvá zsl. kraja – umiestnenie v dolnej polovici tabuľky

 

Ženská zložka

Juniorky

  • novoutvorené družstvo vytvorené zo žiačok
  • tréner Stanislav Slovák
  • cieľ – postup do 1.ligy junioriek
  • v polovici sezóny 1.miesto bez prehry

Žiačky „A“

  • nepostup na majstrovstvá SR 1993/1994 – 5.-6.miesto na Slovensku
  • tréner Stanislav Slovák
  • v rámci letnej prípravy účasť na turnajoch v SR a ČR
  • v polovici sezóny 1994/1995 1.miesto v tabuľke – cieľ postúpiť medzi najlepšie 4 družstvá na Slovensku

Žiačky „B“ + prípravka

  • Majstrovstvá zsl kraja – skupina o 9.-19.miesto
  • tréner Milan Haba
  • účasť na turnajoch

1995

predseda VO – Dr. Katarína Gelienová

Mužská zložka

Muži „A“

  • hrajúci tréner Jaroslav Krejčír
  • družstvo po dvoch kontumáciách kvôli neskoro zaplatenej pokute vylúčené z 2.ligy
  • pred sezónou 1995/1996 zlúčenie z B-tímom, štart v Majstrovstvách kraja – cieľ postúpiť naspäť do 2.ligy
  • porážky v závere jesennej časti, znížené šance na návrat do vyššej súťaže Muži „B“
  • hrajúci tréner Pavel Novota
  • Majstrovstvá zsl. kraja – umiestnenie v dolnej polovici tabuľky
  • po sezóne 1994/1995 družstvo rozpustené

Žiaci

  • tréneri Jozef Schreiber a Pavel Novota
  • jar 1995 – tvorba družstva a príprava na sezónu 1995/1996
  • jeseň - Majstrovstvá zsl. kraja – 4.miesto z 5.účastníkov

Ženská zložka

Juniorky

  • tréner Stanislav Slovák
  • apríl 2005 – postup do 1.ligy junioriek
  • letná príprava: prípravné turnaje doma, v Čechách, Rakúsku, Holandsku s kvalitnými súpermi
  • v polovici sezóny 5.miesto – s najmladším kádrom v 1.lige

Žiačky „A“

  • tréner Milan Haba
  • 3.miesto na majstrovstvách SR 1994/1995 – historický úspech malackého ženského volejbalu
  • transformácia na družstvo junioriek – výmena generácií
  • Majstrovstvá kraja – po jesennej časti 7.miesto

Žiačky „B“ + prípravka

  • tréner Pavel Uher
  • Majstrovstvá zsl kraja – dolná polovica tabuľky

Zorganizované akcie

26.8.1995
Tradičný turnaj mužov na antukeO pohár SNP.

1996

predseda VO – Ing. Pavel Uher (od januára 1996)

Mužská zložka

Muži „A“

  • hrajúci tréner Jaroslav Krejčír
  • neúspešný pokus o návrat do 2.ligy v sezóne 1995/1996
  • sezóna 1996/1997 dobre rozbehnutá, zatiaľ 1.miesto bez prehry.
  • cieľ – postup do 2.ligy

Juniori

  • tréner Jozef Schreiber
  • účinkovanie v 3.lige – západ spolu s družstvom mužov – zbieranie skúseností, zatiaľ samé prehry
  • cieľ – kvalifikácia o postup do 1.ligy juniorov

Žiaci

  • tréneri Jozef Schreiber a Pavel Novota
  • jeseň - Majstrovstvá BA kraja – 4.miesto zo 6.účastníkov

Ženská zložka

Juniorky

  • tréner Stanislav Slovák
  • na konci sezóny 1995/1996 5.miesto v západnej skupine 1.ligy
  • letná príprava: prípravné turnaje doma, v Čechách, Rakúsku (víťazstvá Liptovský Hrádok, Vyhne, Viedeň)
  • v polovici sezóny 2.miesto zaručujúce postup medzi 6 najlepších slovenských družstiev
  • pozvánky do mládežníckych reprezentácií – Denisa Dorková, Ivana Krejčírová

Žiačky

  • tréneri Stanislav Slovák, Pavel Novota, Dušan Rusňák
  • Majstrovstvá kraja – po jesennej časti „A“ družstvo na 8.mieste, „B“ družstvo v dolnej polovici

Zorganizované akcie

29.3.1996
Exhibičný tréning mužov VKP Bratislava v telocvični 4.ZŠ pre deti tejto školy so športovými triedami so zameraním na volejbal. VKP prišlo so všetkými svojimi hviezdami (Nemec, Kardoš, Procházka...) a po tréningu sa uskutočnila autogramiáda.

7.-9.6.1996
Slovakia Cup 1996 - Turnaj olympijských nádejí v ŠH Malina za účasti kadetských reprezentácií SR, ČR, Poľska, Maďarska a Rakúska

Turnaj SNP za účasti len troch družstiev – 1.Malacky „A“ 2.Malacky „B“ 3. Malacky juniori

31.12.1996
1.ročník silvestrovského turnaja trojíc

1997

predseda VO – Ing. Pavel Uher

Mužská zložka

Muži „A“

  • hrajúci tréner Jaroslav Krejčír
  • suverénne víťazstvo v súťaži a postup do 2.ligy
  • letná príprava v Zámockom parku, prípravné turnaje (Piešťany 9.miesto (18družstiev), Malcky 2.miesto (?), Komárno 1.miesto (?))
  • v sezóne 1997/1998 zatiaľ predposledné miesto s dvoma víťazstvami nad Komárnom
  • cieľ – záchrana v súťaži
  • káder: Ľ.Kuračka, V.Kuračka, P.Novota, Z.Rehák, I.Matušek, K.Sloboda, V.Handl, J.Bičan, V.Podstupka

Juniori

  • tréner Jozef Schreiber
  • jarná časť 3.ligy mužov (západ) – prvé víťazstvá nad juniorskými družstvami Myjavy „B“ a Komárna, no nepostup do kvalifikácie o 1.ligu juniorov (úzky káder)
  • v sezóne 1997/1998 opäť štart v 3.lige mužov

Žiaci

  • tréneri Jozef Schreiber a Pavel Novota
  • Majstrovstvá BA kraja

Ženská zložka

Juniorky

  • tréner Stanislav Slovák
  • ďalší úspech – 3.miesto na M-SR 1996/1997!!!
  • káder: D.Dorková, Z.Komorníková, D.Volárová, J.Volárová, P.Geregová, J:Petrakovičová, J.Hudečková, G.Drahošová
  • naše hráčky ako reprezentantky malackého gymnázia majsterky SR stredných škôl
  • letná príprava: prípravné turnaje doma aj v zahraničí (víťazstvá Liptovský Hrádok, Vyhne)
  • cieľ v sezóne 1997/1998: postpu na M-SR
  • pozvánky do mládežníckych reprezentácií – Ivana Krejčírová, Miroslava Andilová Žiačky
  • tréneri Stanislav Slovák, Dušan Rusňák
  • sezóna 1996/1997: Majstrovstvá kraja – „A“ družstvo na 8.mieste, „B“ družstvo v skupine o 9.-12.miesto
  • počas letnej prípravy družstvá zlúčené do jedného, účasť na prípravných turnajoch (víťazstvo v Bratislave)
  • na jeseň vytvorenie prípravky (okresná súťaž)

Zorganizované akcie

28.6.1997
0.ročník turnaja zmiešaných družstiev – ešte pod názvom HKSM Cup

30.8.1997
Turnaj SNP poznačený nepriaznivým počasím (? družstiev) – 1.Ravijoma „B“ 2.Malacky „A“

30.12.1997
2.ročník silvestrovského turnaja trojíc – víťazi Janeček, Handl, Sloboda

1998

predseda VO – Jaroslav Krejčír (od januára) zníženie členskej základne kvôli presunu žiackej zložky do nového Školského volejbalové klubu

Mužská zložka

Muži

  • hrajúci tréner Jaroslav Krejčír
  • záchrana v 2.lige
  • letná príprava v Zámockom parku, prípravné turnaje (Brno 10.miesto (13 družstiev), Piešťany 5.miesto (22), Dřevěnice 21.-40.miesto (117), Bratislava 1.miesto (4), Malacky 1.miesto (6), Komárno 1.miesto (5))
  • v polovici sezóny 1998/1999 zatiaľ 5.miesto z 8 účastíkov
  • cieľ – 4.miesto, resp. kvalifikácia do reorganizovanej 1.ligy
  • káder: Ľ.Kuračka, V.Kuračka, P.Novota, Z.Rehák, I.Matušek, K.Sloboda, V.Handl, J.Bičan, V.Podstupka, P.Petrovič, D.Baran, D.Rusňák

Juniori

  • tréner Jozef Schreiber
  • nepostup do kvalifikácie o 1.ligu juniorov
  • 1998/1999 presun pod ŠVK

Žiaci

  • tréneri Jozef Schreiber a Pavel Novota
  • Majstrovstvá BA kraja
  • 1998/1999 presun pod ŠVK

Ženská zložka

Juniorky

  • tréner Stanislav Slovák
  • ďalší úspech – 4.miesto na M-SR 1997/1998 – rozlúčka s úspešnou generáciou
  • letná príprava narušená virózou: prípravné turnaje s cieľom zbierania skúseností omladeného družstva
  • cieľ v sezóne 1998/1999: záchrana v 1.lige junioriek

Žiačky

  • tréneri Stanislav Slovák, Dušan Rusňák
  • sezóna 1997/1998: Majstrovstvá BA kraja – 4.miesto
  • letná príprava s juniorkami
  • cieľ 1998/1999 – 8.miesto v MK

Zorganizované akcie

27.6.1998
1.ročník turnaja zmiešaných družstiev na antuke v Zámockom parku

1.8.1998
1.ročník turnaja v plážovom volejbale Erektus Beach Volley Cup na letnom kúpalisku víťazi Ľ.Kuračka – I.Matušek (štartovalo 16 dvojíc)

29.8.1998
40.ročník tradičného antukového turnaja mužov O pohár SNP 1.Malacky A, 2. VKP C, 3.Skalica 4.VKP B 5.Malacky B, 6.Malacky C

30.12.1997
3.ročník silvestrovského turnaja trojíc

1999

predseda VO – Jaroslav Krejčír

Mužská zložka

Muži

  • hrajúci tréner Jaroslav Krejčír
  • jar 1999 – 5.miesto v 2.lige znamenajúce zachovanie 2.najvyššej súťaže – po reorganizácii s názvom 1.liga
  • letná príprava v Zámockom parku, prípravné turnaje (Dřevěnice 7.-12..miesto, Malacky 1.miesto (9))
  • v polovici sezóny 1999/2000 zatiaľ zostupové 7.miesto z 8 účastíkov
  • cieľ – záchrana 1.ligy
  • káder: Ľ.Kuračka, V.Kuračka, P.Novota, Z.Rehák, I.Matušek, K.Sloboda, V.Handl, J.Bičan, V.Podstupka, P.Petrovič, D.Baran, D.Rusňák (od septembra na hosťovaní vo VŠC STU), M.Haba, J.Šefčík

Juniori

  • ŠVK

Žiaci

  • ŠVK

Ženská zložka

Juniorky

  • tréner Stanislav Slovák
  • káder: Z.Batoryová, D.Volárová, J.Volárová, J.Petrakovičová, V.Tarabová, Ľ.Vinceová, D.Hudečková, M.Ameti, T.Havlíková
  • 1998/1999 6.miesto v 1.lige – záchrana v súťaži
  • letná príprava: prípravné turnaje (Znojmo 8(20) a Ústí n.Orlicí 12(15), L.Hrádok, Vyhne, Přerov, Senica)
  • cieľ v sezóne 1999/2000: záchrana v 1.lige junioriek

Žiačky

  • tréner Stanislav Slovák
  • sezóna 1998/1999: Majstrovstvá BA kraja – nepostup na M-SR
  • letná príprava : prípravné turnaje (Studienka 4(4), Bratislava 6(23))
  • 1999/2000 – účasť v skupine o 9.-12.miesto

Zorganizované akcie

26.6.1999
2.ročník turnaja zmiešaných družstiev na antuke v Zámockom parku

24.7.1999
2.ročník turnaja v plážovom volejbale Erektus Beach Volley Cup na letnom kúpalisku víťazi Ľ.Kuračka – I.Matušek (štartovalo ?? dvojíc)

28.8.1999
41.ročník tradičného antukového turnaja mužov O pohár SNP 1.Malacky A, 2. Inter B, 3.VKP A 4.Ravijoma ..... 7.VŠC STU ...

30.12.1997
4.ročník silvestrovského turnaja trojíc víťazi M.Haba, I.Matušek, S.Slovák

2000

predseda VO – Jaroslav Krejčír

Mužská zložka

Muži

  • hrajúci tréner Jaroslav Krejčír
  • jar 2000 – 7.miesto v 1.lige – neúspešná baráž o záchranu proti VŠC STU
  • letná príprava v Zámockom parku, prípravné turnaje (Dřevěnice, Malacky 4.miesto (8))
  • možnosť štartovať v 10člennej 1.lige
  • cieľ – záchrana 1.ligy
  • káder: Ľ.Kuračka, V.Kuračka, P.Novota, Z.Rehák, I.Matušek, K.Sloboda, V.Handl, J.Bičan, V.Podstupka, P.Petrovič, D.Baran (hosťovanie z ŠVK), D.Rusňák (do mája VŠC STU)

Juniori

  • ŠVK

Žiaci

  • ŠVK

Ženská zložka

Juniorky

  • tréner Stanislav Slovák
  • 1999/2000 vypadnutie z 1.ligy
  • úzky káder: letná príprava 5-6 hráčok
  • letná príprava: prípravné turnaje (Bratislava 3(7), Znojmo 11(15), Pezinok 4(4), N.Zámky 6(6), Ústí n.Orlicí 15(15), L.Hrádok 8(12), Vyhne 11(15), Přerov 16(24), Senica 6(10), Lanškroun 4(8))
  • cieľ v sezóne 2000/2001: návrat do 1.ligy
  • v polovici sezóny 1.miesto bez prehry

Žiačky

  • tréneri Viliam Podstupka a Jaroslava Podstupková
  • sezóna 1999/2000: Majstrovstvá BA kraja – 11.miesto zo 16 družstiev
  • letná príprava : prípravné turnaje (Bratislava, Senec, N.Zámky, Přerov)
  • 2000/2001 – úspešné kvalifikačné turnaje do skupiny o 1.-8.miesto v MK BA

Zorganizované akcie

24.6.2000
3.ročník turnaja zmiešaných družstiev na antuke v Zámockom parku

29.7.2000
3.ročník turnaja v plážovom volejbale Beach Volley Action na letnom kúpalisku víťazi R.Sirotský – D.Rusňák (štartovalo 21 dvojíc)

26.8.2000
42.ročník tradičného antukového turnaja mužov O pohár SNP – kvalitné obsadenie 1.Inter, 2. VKP A, 3.VKP B 4.Malacky A, 5. Malacky B, 6.Ravijoma, 7.ŠVK Malacky juniori, 8.Myjava

30.12.2000
5.ročník silvestrovského turnaja trojíc víťazi D.Baran, Pa.Petrovič, P.Žáček

2001

predseda VO – Jaroslav Krejčír

Mužská zložka

Muži

  • tréner Jaroslav Krejčír, asistent P.Novota
  • marec 2001 – 9.miesto v 1.lige z 10 účastníkov - záchrana
  • letná príprava v Zámockom parku zameraná na zabudovanie mladých hráčov do tímu, prípravné turnaje (Piešťany 8.miesto (26družstiev), Hodslavice, Dřevěnice, Malacky 3.miesto (7), Bratislava 2.miesto (3))
  • október: štart v 10člennej 1.lige, 6.miesto
  • december: 7.miesto o skóre za Interom
  • káder: Ľ.Kuračka, V.Kuračka, P.Novota, Z.Rehák, I.Matušek, O.Tesarovič, D.Rusňák, D.Baran Pe.Petrovič + pendlujúci juniori Pa.Petrovič, T.Šamulka, J.Osuský, D.Janeček, T.Rehák

Juniori

  • tréner Pavel Novota
  • na jar ešte pod hlavičkou ŠVK záchrana v 1.lige juniorov
  • letná príprava v Zámockom parku, prípr. turnaje (Malacky 2.miesto (7), Myjava 1.miesto (12)
  • v decembri 2.miesto v západnej skupine 1.ligy
  • cieľ: postup na M-SR

Žiaci

  • ŠVK

Ženská zložka

Juniorky

  • tréner Stanislav Slovák
  • jar 2001: postup do 1.ligy
  • úzky káder: letná príprava 7 hráčok
  • letná príprava: prípravné turnaje (Studienka 3(5), Znojmo 2(12), N.Zámky 4(10), Senica 2(4), Vyhne 7(12), Přerov 29(32), Senica 5(12), Nitra 5(7))
  • cieľ v sezóne 2001/2002: do 4.miesta v západnej skupine

Žiačky

  • tréneri Viliam a Jaroslava Podstupkovci (A-družstvo) a Stanislav Slovák (B-družstvo)
  • sezóna 2000/2001: Majstrovstvá BA kraja – ??.miesto zo ?? družstiev
  • výmena kádra aj trénera
  • letná príprava v Zámockom parku s juniorkami
  • 2001/2002 – účasť v skupine o 13.-17.miesto v MK BA (B-družstvo)

Zorganizované akcie

30.6.2001
4.ročník turnaja zmiešaných družstiev na antuke v Zámockom parku

4.8.2001
4.ročník turnaja v plážovom volejbale Artemis Beach Volley Action na letnom kúpalisku víťazi P.Guľa – D.Rusňák (štartovalo 24 dvojíc)

25.8.2001
43.ročník tradičného antukového turnaja mužov O pohár SNP – kvalitné obsadenie 1.Nitra, 2.Malacky jun., 3.Malacky A, 4.Inter, 5.-7.MA B, Ravijoma, ex Inter

29.12.2001
6.ročník silvestrovského turnaja trojíc
víťazi D.Baran, Pa.Petrovič, P.Žáček

2002

predseda VO – Ing. Dušan Rusňák

Mužská zložka

Muži „A“

  • tréner Jaroslav Krejčír, asistent P.Novota
  • marec 2002 – úspešná záchrana v 1.lige
  • letná príprava v Zámockom parku, prípravné turnaje (Dřevěnice 5.miesto (??), Malacky 5.-6.miesto (8))
  • október: štart v 10člennej 1.lige
  • december: 5.miesto
  • káder: Ľ.Kuračka, V.Kuračka, P.Novota, I.Matušek, O.Tesarovič, D.Rusňák, D.Baran, Pa.Petrovič, T.Šamulka, J.Osuský, D.Janeček, T.Rehák

Muži „B“

  • bez trénera – kapitán Zdenek Rehák
  • družstvo vzniklo v lete: skúsení hráči doplnení o pendlujúcich mladíkov z A-družstva
  • október: štart v bratislavskej skupine 3.ligy, cieľ postup do 2.ligy
  • december: 1.miesto bez prehry
  • káder: D. Baran, J. Bičan, M. Haba, D. Hajdúch, I. Halaj, D. Janeček, J. Osuský, Pa. Petrovič, Pe. Petrovič, Z. Rehák, Ľ. Sloboda, T. Šamulka, J. Ševčík, O. Tesarovič Juniori
  • tréner Pavel Novota
  • 4.miesto na M-SR – historický úspech
  • káder: Pa.Petrovič, T.Šamulka, J.Osuský, D.Janeček, T.Rehák, R.Doskočil, P.Guľa, F.Tikl, D.Hajdúch
  • po sezóne sa v lete družstvo zlúčilo s mužmi a z ekonomických dôvodov nebolo prihlásené do juniorskej ligy

Žiaci

  • ŠVK

>Ženská zložka

Juniorky

  • tréner Stanislav Slovák, od februára Libuša Šimková
  • jar 2002: 5.miesto v 1.lige - západ
  • úzky káder: letná príprava 7 hráčok + čerstvo skončené žiačky
  • letná príprava: prípravné turnaje (Senica 1(6), Vyhne 4(12) – neoficiálne M-SR na antuke, Přerov 23(32), Senica 3(12))
  • pred koncom základnej časti 3.miesto v západnej skupine 1.ligy
  • cieľ v sezóne 2002/2003: postup na M-SR
  • káder: Ľ.Vinceová, Z.Bátoryová, M.Blažeková, L.Michalovičová, V.Tarabová, D.Komorníková, Z.Pfundtnerová, Z.Tomkuliaková, L.Bolfová, M.Osuská (prestup do Senice), N.Podstupková (prestup Bílikova)

Žiačky

  • tréneri Viliam a Jaroslava Podstupkovci (po nich Stanislav Slovák)
  • sezóna 2001/2002: Majstrovstvá BA kraja – ??.miesto zo ?? družstiev

 

Zorganizované akcie

29.6.2002
5.ročník turnaja zmiešaných družstiev na antuke v Zámockom parku

10.8.2002
5.ročník turnaja v plážovom volejbale Artemis Beach Volley Action na letnom kúpalisku víťazi B.Zehnálek – D.Rusňák (štartovalo 16 dvojíc)

31.8.2002
44.ročník tradičného antukového turnaja mužov O pohár SNP – medzinárodná účasť 1.Nitra, 2.Inter, 3.Dobling A, 4.VKP B, 5.-6.MA A, MA B, 7.-8.VŠC STU, Dobling B

29.12.2002
7.ročník silvestrovského turnaja trojíc víťazi D.Baran, Pa.Petrovič, D.Rusňák Plážový volejbal

26.-28.7.2002
Finálový turnaj M-SR v plážovom volejbale na Rudave – malacká dvojica M.Haba – D.Rusňák na 33.-36.mieste

2003

predseda VO – Ing. Dušan Rusňák

Mužská zložka

Muži „A“

Sezónu 2002/2003 skončili muži na slušnom 5.mieste v západnej skupine 1.ligy, čím si zabezpečili postup do celoštátnej 1.ligy. Starší hráči spolu s trénerom Krejčírom ohlásili odchod do B-družstva, takže vekový priemer zrazu klesol na jeden z najnižších v lige.

Ďalší problém nastal pri hľadaní nového trénera. Letnú prípravu absolvoval len nekompletný káder prakticky bez vedenia, čo bolo dôsledkom neúspešného vystúpenia na tradičnom turnaji SNP v Malackách. V septembri tesne pred začiatkom súťaže sa družstva ujal bývalý tréner juniorov Novota, ktorý sa podujal pripraviť družstvo na súťaž. Po sľubnom začiatku však prišla séria prehier, ktorá mužstvo položila najmä psychicky. Kríza sa prejavila aj vo vzťahu medzi hráčmi, takže nie je prekvapujúce, že sa Malacky ocitli na poslednom mieste tabuľky.

Na konci zimnej časti súťaže aj počas prestávky sa rekonštruovala telocvičňa ZŠ na Záhoráckej ulici, takže muži nemali kde trénovať. Do druhej polovice súťaže muži nastúpili s mierne zmeneným kádrom – na hosťovanie do extraligového VŠC STU odišiel Rusňák a do mužstva prišli Kaminský (Vinohrady), Popeláš a Kratochvíl (VKP Bratislava). Najmä Ladislav Popeláš, odchovanec Humenného, ktorý má extraligové skúsenosti zo Šale a bratislavského Interu, by mal pomôcť k záchrane.

Káder družstva tvoria hráči: D. Baran, I. Halaj, D. Janeček, J. Osuský, Pa. Petrovič, T. Šamulka, O. Tesarovič, D. Rusňák, P. Novota, F. Tikl, P. Zafka, M. Kaminský, A. Kratochvíl, L. Popeláš, M. Ftorek

Muži „B“

 

  • suverénne víťazstvo v 3.lige a postup do 2.ligy/li>
  • zatiaľ úspešné účinkovanie v 2.lige najmä vďaka pendlujúcim hráčom A-družstva/li>
  • v polovici súťaže 2.miesto so stratou 1bodu na vedúcu Patrónku/li>
  • káder: Ľ.Kuračka, V.Kuračka, I.Matušek, M.Haba, J.Krejčír, S.Slovák, J.Bičan, R.Sirotský, Pe.Petrovič + pendli z A-družstva

 

Juniori

Juniori po 4.mieste na M-SR 2002 neboli prihlásení do súťaže pre nedostatok financií, takže prišli o právo účasti v 1.lige, preto sme ich museli prihlásiť do 2.ligy juniorov, z ktorej ako jediný účastník majú zabezpečený postup do 1.ligy v sezóne 2004/2005. Družstvo nastupuje mimo súťaž v Majstrovstvách Bratislavy kadetov. - káder: D. Janeček, T. Rehák, F. Tikl, P. Zafka, D. Schreiber, M. Ftorek, B. Ftorek, R. Doskočil, M. Červený, P. Michalovič, J. Sporer

Žiaci

 

  • ŠVK

Ženská zložka

Juniorky

 

  • trénerka Libuša Šimková
  • jar 2002: 6.miesto na M-SR
  • letná príprava: antuka, piesok, prípravné turnaje (Senica 2(6), Vyhne 5(16) – neoficiálne M-SR na antuke, Přerov 17.-32.(32), Senica 4(12))
  • pred koncom základnej časti 4.miesto v západnej skupine 1.ligy
  • cieľ v sezóne 2003/2004: postup na M-SR
  • káder: Z.Pfundtnerová, L.Michalovičová, V.Tarabová, D.Komorníková, H.Ježková, Z.Tomkuliaková, N.Podstupková (návrat z Bílikovej), L.Cáková (hosťovanie zo Studienky), L.Škopíková, M.Šrámková, P.Šípová a L.Bolfová (v súčasnosti zranená) Žiačky
  • tréner Stanislav Slovák, po ňom Aleš Šafář
  • sezóna 2002/2003: Majstrovstvá BA kraja – ??.miesto zo ?? družstiev

 

Zorganizované akcie

28.6.2003
6.ročník turnaja zmiešaných družstiev Casper Cup 2003 na antuke v Zámockom parku

12.-13.7.2003
6.ročník turnaja v plážovom volejbale Casper Beach Volley Action na letnom kúpalisku víťazi R.Špaček – S.Schottert (štartovalo 16 dvojíc)

30.8.2003 45.ročník tradičného antukového turnaja mužov O pohár SNP – kvalitné obsadenie 11družstiev

1.Nitra, 2.VKP B, 3.VŠC STU, 4.Nové Mesto n./V., 5.-11.Dobling, MA A, B, C, Ravijoma, NR B, Inter

8.ročník silvestrovského turnaja trojíc sa nekonal

2004

Mužská zložka

Muži „A“

V apríli 2004 ukončili volejbalisti TJ Strojár sezónu 2003/2004 domácim víťazstvom nad Lovinobaňou, celkovo však v 1.lige obsadili posledné 9.miesto, čo znamenalo najprv vypadnutie, ale nakoniec sa vďaka úspešnej baráži B-tímu 1.liga zachránila. Počas leta sa pripravovali hráči individuálne, časť sa venovala plážovému volejbalu a zvyšok trénoval s B-tímom na antuke v Zámockom parku. Oficiálnych súťaží v plážovom volejbale sa zúčastňovala len dvojica Baran – Rusňák, ktorá sa kvalifikovala aj na finálový turnaj M-SR v Žiline z 12.miesta v slovenskom rebríčku. Na turnaj však cestoval len Rusňák a Barana nahradil Zehnálek, táto nová dvojica skončila na 13.-16.mieste.

Na začiatku septembra bola prevedená extraligová licencia z bratislavského VŠC STU na Strojár Malacky, takže zrazu sa družstvo Malaciek ocitlo v najvyššej slovenskej súťaži, v ktorej skončilo na 9.mieste z 10družstiev a teraz ho čaká baráž o záchranu proti Starej Ľubovni.

Káder družstva tvoria hráči: D. Baran, D. Janeček, J. Osuský, Pa. Petrovič, T. Šamulka, D. Rusňák, M.Haba, P. Fiala, J.Sládeček, M.Cibula, M.Suja, J.Zaťko, M.Janík, B.Šuščák

Príchody počas sezóny - J.Chochol, J.Kedrovič, M.Sivák (hosťovanie, resp. prestup z VKP), J.Kobza (Austrália, predtým Inter)

Muži „B“

 

  • 2.miesto v 2.lige – skupina Bratislava
  • úspešná baráž so Šaľou (3:0 na zápasy) a záchrana 1.ligy
  • v polovici sezóny 2004/2005 3.miesto
  • Káder: Ľ.Kuračka, V.Kuračka, I.Matušek, O.Tesarovič, J.Krejčír, S.Slovák, J.Bičan, R.Sirotský, Pe.Petrovič + pendlujúci hráči do 23rokov z A-tímu.

 

Juniori

 

  • 1.miesto v 2.lige juniorov – skupina Bratislava
  • postup do 1.ligy juniorov, neprihlásenie sa z ekonomických dôvodov

 

Ženská zložka

Juniorky

V súťažnom ročníku 2003/2004 sa podarilo juniorkám udržať si aj po druhej časti ligy konečné 4. miesto a postúpili tak na semifinálový turnaj M-SR, ktorý sa konal v Senici . Dievčatá si 2. miestom zabezpečili účasť na M-SR a zopakovali tak úspech z predchádzajúcej sezóny. K príprave na ne hráčky pristúpili zodpovedne, ale oslabený nahrávačský post v minulej sezóne (zranenia) sa podpísal aj na výkonoch na M- SR a dievčatá obsadili 6. miesto. Umiestnenie nie je sklamaním, pretože prvé štyri družstvá tvorili väčšinou len extraligové hráčky dobre rozbehnuté z práve ukončenej extraligy (my sme už mali 6 týždňovú zápasovú prestávku). Po ukončení sezóny sme sa rozhodli, vzhľadom na náročnosť 1. ligy junioriek, v tejto súťaži už ďalej nepokračovať a po výmene niekoľkých hráčok sa družstvo prihlásilo do 1. ligy žien. Táto súťaž je finančne aj časovo menej náročná a nie je obmedzená vekom (vrátili sa do družstva staršie hráčky). V letnej prestávke sa časť dievčat venovala plážovému volejbalu a dosiahla aj slušné výsledky. ( M-SR junioriek, Rudava, Šaštín, Komárno).

Prípravu na súťažný ročník 2004/2005 začalo nové družstvo žien 3. augusta. V auguste absolvovali dievčatá 26 tréningových jednotiek (1 týžden dvojfázové tréningy). Prevažná väčšina tréningov bola v Zámockom parku, zvyšok na kúpalisku v Malackách. V rámci prípravy sme sa zúčastnili prípravného turnaja na antuke v Pezinku.

V septembri už dievčatá začali trénovať v hale, telocvični a v rámci prípravy na nadchádzajúci ligový ročník sa 18.9. zúčastnili menšieho turnaja v Púchove. Pri rôznych obmenách zostavy boli výkony ešte veľmi rozpačité, ale turnaj splnil účel. Liga začala 15. októbra a nakoĺko nám prial žreb (začínali sme so slabšími súpermi) výkon sa postupne zlepšoval od zápasu k zápasu. Napriek tomu, že nás neobišli choroby a drobné zranenia, dievčatá prešli prvou časťou súťaže s jedinou prehrou. Bez ohĺadu na výsledok posledného zápasu (hráme s posledným v tabuľke ) budú dievčatá po prvej polovici súťaže na prvom mieste v tabuľke, čo je úspech, nakoľko podmienky neboli dobré, lebo od novembra sme trénovali len 2x týždenne (rekonštrukcia palubovky na gymnáziu). 5. januára sme začali prípravu na druhú časť súťaže.

Súčasné družstvo tvorí 9 hráčok: Denisa Dorková, Jana Kučerová, Ľubica Vinceová, Zuzana Bátoryová, Jana Petrakovičová, Zuzana Pfundtnerová, Lucia Michalovičová, Hana Ježková, Zlatica Tomkuliaková

Trénerka: Ing. Libuša Šimková

Kadetky

 

  • tréner Aleš Šafář
  • družstvo vzniklo transformáciou žiačok
  • sezóna 2004/2005: Majstrovstvá bratislavského kraja
  • cieľ: postup na M-SR

 

Žiačky

 

  • Aleš Šafář
  • sezóna 2003/2004: Majstrovstvá BA kraja – 3.miesto
  • po sezóne družstvo zmenené na kadetky, nahradili ich dievčatá z prípravky pod vedením Denisy Dorkovej a Dalibora Barana

 

Zorganizované akcie

1.5.2004
V rámci oficiálnych mestských osláv 1.mája odohrali volejbalisti Strojára exhibičný zápas v Zámockom parku proti extraligovému VŠC STU Bratislava s výsledkom 2:3.

26.6.2004
Uskutočnil sa x.ročník turnaja zmiešaných družstiev na antuke, vyhralo ho družstvo zložené z hráčov VKP a hráčok Doprastavu Bratislava. Podujatie bolo súčasťou Posolstva Malaciek olympijským Aténam.

16.-18.7.2004
Zorganizovali sme 7.ročník turnaja v plážovom volejbale CASPER Beach Volley Action na novovybudovaných ihriskách letného kúpaliska. Turnaj bol zaradený do série Majstrovstiev SR a zúčastnila sa na ňom slovenská špička. Jediná malacká dvojica Baran – Rusňák nasadená do hlavnej súťaže prehrala oba svoje zápasy. Víťazi - muži Petr Fiala, Marek Cibula - ženy Hana Opatovská, Zuzana Opatovská

28.8.2004
46.ročník turnaja o Pohár SNP na antuke. 8družstiev – víťaz Strojár Malacky A

30.12.2004
Silvestrovský turnaj trojíc

2005-2009

pripravujeme