2. liga ženy

13.kolo:
Strojár Malacky – VK Senec 3:2 (19,-24,20,-12,11)
Zostava: Šípová, Virgovičová, Pfundtnerová, Hruzová,Holešová,Sandanusová, libero: Ježková ( Blažeková,Džurná).tréner Haringa

Ženy pokračujú v druhej polovici súťaže v skvelých výkonech a zdolali aj 5.družstvo priebežnej tabuľky, čím sa dostali na 8.miesto. Výborne zahrali univerzálka Holešová, nahrávačka Virgovičová a smečiarka Šípová. Štandardne vysoký priemer držali aj ostatné hráčky Sandanusová a liberka Ježková a sympatickým výkonom sa prezentovala blokárka z juniorského družstva Hruzová.

M-SR žiačky sk. 1-6.miesto:

Strojár Malacky – VK Doprastav Bratislava 0:3 (-6,-12,-18) a 0:3 (-15,-19,-26)
Zostava: Sandanusová, Dušková, Šnegoňová, Körmendyová, Šimková, Rubliková, libero: Sojáková (Šamulková, Stupňanová, Márnotová, Lukačovičová).tréner: Haringa

Žiačky predviedli najhorší výkon sezóny proti družstvu s ktorým museli bodovať naplno. Nekoncentrovaný výkon, bez bojovnosti a úsilia o víťazstvo si súper odviezol pohodlne 6 bodov. Žiačky ak chcú pomýšľať na úspešnú sezónu musia teraz naplno bodovať na ihrisku posledného Pezinka.

2.liga Muži

Ravijoma BA – Malacky ,,B“ 2:3 (25,-20,-16,20,-12)
Malacky ,,C“ – VK STU Bratislava 0:3 (-16,-22,-21)

Program zápasov v najbližších dňoch:
Muži: Malacky C – Ravijoma BA (12.2. – 20:30 ZŠ Záhorácka)
Malacky B – Radosť BA ( 14.2. – 19:30 ZŠ Záhorácka)
Ženy: Ravena BA – Malacky ( 13.2. – 19:00 v BA )
Juniorky: Malacky – Bilíkova B ( 15.2.2013 – 18:00 ZŠ Záhorácka)
Žiačky: 16.2.: VTC Pezinok – Malacky ( 11:00 a 13:00 v Pezinku )
Žiaci: voľno

________________________________________________________________________________________________

11.kolo:

Strojár Malacky – Nordsee NIK 1:3 (-11,-21,21,-13)

Zostava: Klempová, Virgovičová, Haringová, Sandanusová, Blažeková, Slezáková, liberka: Ježková(Greifová, Körmendyová),  tr.: Haringa

Na začiatku odvetnej časti sme narazili na lídra tabuľky Nordsee NIK pod vedením trenérky Kataríny Nemcovej. Vstup do zápasu nám nevyšiel podľa predstáv, keď sme hrali zbytočne opatrne a s rešpektom. Hladko prehratý set nám nedodal veľa psychickej pohody a to bolo vidno aj na úvod druhého setu, keď sme prehrávali 7:3, 14:6. Od tohoto momentu však naša hra dostala zmysel, potrebnú energiu a trpezlivosť. Škoda však, že neskoro pre tento set a dovolím si povedať, že aj pre ďalší vývoj stretnutia, ktorý sme vo vyrovnanej koncovke prehrali 25:21! V treťom sete sme pokračovali v plnení taktických pokynov, čo sa nám aj darilo, hra bola agresívnejšia, presnejšia a to sa vyplatilo(25:21). Vo štvrtom sete nám bohužial utiekol úvod (2:9) a to stačilo skúsenemu súperovi na pohodlné odvrátenie črtajúcej sa šance na prekvapenie. Aj napriek prehre, môžem povedať, že som spokojný s výkonom omladeného družstva a máme potenciál poraziť ďaľších súperov a ukázať divákom pekný šport.

2.liga Juniorky:

Slávia UK BA - Malacky jun. 3:0 (18,12,17)

Zostava: Dušková, Slezáková, Sandanusová, Hruzová, Nízka, Körmendyová (Nemčovičová)

M-SR žiačok:

Skupina 1.-6.: Studienka – Strojár Malacky

Vydreté body v Studienke

Studienka - Malacky 3:2 (21,-20,-18, 21,2) a 2:3 (-24,-12,17,21,-14)

Zostava: Sandanusová, Dušková, Šnegoňová, Kőrmendyová, Šimková, Šamulková (Márnotová, Stupňanová)

Oba zápasy medzi tradičnými rivalmi boli ako vždy veľmi vyrovnané od úvodu stretnutia. Po prvom prehratom sete naše dievčatá zlepšili svoj servis, čím dostali súpera pod tlak a trestali zadarmo prehodené lopty vybornou obranou na sieti a v poli. Za stavu 2:1 a 14:7 v náš prospech však prišlo uspokojenie, resp. nesústredenosť a nepresnosť na prihrávke a to bol koniec myšlienok na víťazstvo. Súper využil naše zlyhanie na jednotku a svojou bojovnosťou otočili nepriaznivý stav a hladko vyhrali aj tie-break!!! Sklamanie, smútok po zápase bolo vidno, ale prišlo len našími chybami, ktorým sa treba vyvarovať.

Druhý zápas mal podobný priebeh avšak vyhrávali sme 2:0 a úvod setu 7:3. Súper sa však nevzdal a bojoval. využili zopár slabších momentov na našej prihrávke a výbornou hrou stredovej hráčky nás dostali pod obrovský tlak, ktorý sme neustáli a vyrovnali na 2:2. Zase sa rozhodovalo v tie-breaku, ktorý sme však zvládli oveľa lepšie a zaslúžene vyhrali.

M-SR žiaci:

Základná časť:

Malacky – Volleyteam 0:3 (-18,-19,-19)

VKP – Volleyteam 0:3 (-10,-14,-21)

Malacky – VKP 3:0 (22,19,21)

Naši žiaci zvládli náročné zápasy na výbornú. S favorizovaným Volleyteamom držali krok v každej koncovke a družstvo VKP Bratislava dokázali prvý krát v súťaži poraziť. Chalanom blahoželáme a prajeme veľa dalších úspechov.

2.liga Muži

Malacky B  -  Pezinok  3:0 ( 15,23,11)

Radosť  – Malacky ,,C“  3:0 (22,17,21)

Program domácích zápasov  v najbližších dňoch:

Muži:                    Malacky C – VKP ( 24.1. - 19:30 ZŠ Záhorácka)

Lokomotíva Vajnory - Malacky B (24.1. v BA)

Ženy:                    22.1.: Slov.Elektrárne BA - Malacky ( 17:15 Bratislava)

Juniorky:             23.1.: VTC Pezinok - Malacky (17:00 ŠH VTC)

Žiačky:                 26.1.: Malacky - Doprastav (10:00 a 12:00 ZŠ Záhorácka)

Žiaci:                     9.2.: turnaj VKP Bratislava

____________________________________________________

Volejbalisti rozbehli súťaže po Novom roku

Dohrávka 9.kolo:

Iskra Petržalka – Strojár Malacky 1:3 (-23,10,-19,-22)

Zostava: Klempová, Virgovičová, Haringová, Šipová, Holešová, Slezáková, liberka: Ježková(Džurná),  tr.: Haringa

Na úvod roka čakal na naše dievčatá súper zo stredu tabuľky, ktorý mal výborný vstup do sezóny, avšak v priebehu prvej časti stratil zopár dôležitých bodov. Nám po nevydarenej prvej časti prospel oddych medzi sviatkami a na ihrisku súpera sme si vybojovali veľmi cenné 3 body. Nebol to oku lahodiaci volejbal, ale tvrdo vydreté víťazstvo kolektívnym výkonom.

M-SR žiačok

Baráž o postup do bojov o Majstrovstvá SR žiačok zvládnutá.

V sobotu 12.1.2013 sa po prestávke spustili boje o postup do finálovej skupiny žiačok, kde bude najlepších 6 družstiev súperiť o 3 postupové miesta na M-SR žiačok.

Po sobotnajšej baráži v Pezinku sa naše dievčatá do týchto bojov dostali víťazstvom na Sláviou UK ,,B“ 3:1 a v boji o 1.miesto baráže nezvládli tlak Pezinčaniek a po prvom víťaznom sete prehrali 1:3.

Vo finálovej skupine sa postupne stretnú s družstvami: Studienka, Doprastav BA, Slávia UK BA, Bilíkova BA, Pezinok.

Družstvo žiačok Malaciek: Sandanusová – blok(kapitánka), Körmendyová – blok,Márnotová – blok, Dušková – nahrávka, Stupňanová – nahrávka, Rublíková – smeč, Šnegoňová – smeč, Šamulková – smeč, Šimková – univerzálka, Lukačovičová – univerzálka, Žužičová – smeč, Sojáková - libero

2.liga Muži

Malacky B  -  VK STU 2 : 3 (-18,17,-16,31,-14)

Slávia STU – Malacky ,,C“ 3:1 (18,-21,18,19)

Muži:                    17.1.2013: Radosť - Malacky ,,C“ (20:20 Bratislava)                                                                                                              Malacky ,,B“ – VTC Pezinok (19:30 na 4.ZŠ Záhorácka)

Ženy:                    16.1.: Malacky – Nordsee NIK ( 19:30 na 4.ZŠ Záhorácka)

Juniorky:             16.1.: Slávia UK ,,A“ - Malacky (16:00 ŠH Mladosť Bratislava)

Žiačky:                 19.1.: Studienka – Malacky (10:00 a 12:00 ZŠ Studienka)

Žiaci:                     19.1.: turnaj základnej časti ( 9:00 na ZŠ Záhorácka)

-MH-

Juniorky zdolali doteraz neporazenú Bilíkovu A na ich pôde

Bilíkova "A" - Malacky juniorky 2 : 3 (8,-19,-19,21,-13)

Zostava: Sandanusová, Dušková, Nízka, Körmendyová, Hruzová, Slezáková, libero Vozárová ( Šimková, Nemčovičová, Holešová) tréner: Ing. Pavel Novota

Tak toto tu ešte nebolo!!!! Prvá prehra DPS/Bilíkovej v tejto sezóne vo všetkých mládežníckych súťažiach. Baby zahrali ste pekný zápas (teda až na ten prvý set) a Ďakujem za tento nečakaný darček... Víťazstvo je zaslúžené aj z toho pohľadu, že v našej 6-tke hrali takmer celý zápas 4 žiačky, 1 kadetka a 1 juniorka...( Takto hodnotil zápas tréner Novota).

Dievčatám blahoželáme za bojovný výkon a prajeme veľa úspechov v takýchto ťažkých a dôležitých zápasoch.

-MH-

Malackí Volejbalisti bodovali

Bratislavská volejbalová liga (BVL)Muži:
Malacky ,,B“ – Bilíkova 3:0 (75:0) kontumačne.
MeGusta – Malacky ,,C“ 2:3 (22,-16,17,-21,-14)
Zostava: Haringa, Holka, Lipták, Husár, Janík, Osuský (Kura M.)
Nováčik súťaže s hráčmi zvučných mien ako Schottert, Šomko, Husár, Hronský nestačili na Malačanov ani na domácej pôde. Vo vyrovnanom boji sa nakoniec tešili hostia z vydretého víťazstva.

Bilíkova ,,B“ – Malacky 0:3 ( -19,-18,-24)
Zostava: Dušková, Nízka, Slezáková, Sandanusová, Körmendyová, Hruzová, Šimková, libero Pavlíková ( Nemčovičová)
Naše juniorky zvládli úlohu favorita na ihrisku húževnatej rezervy junioriek Bilíkovej a dotiahli sa tak na 3.miesto na úroveň Pezinčaniek.

M-SR Ob BA žiačky:
Slávia UK ,,C“ – Malacky 0:3 (-20,-14,-8) a 0:3 (-17,-17,-21)
Zostava: Sandanusová, Dušková, Šnegoňová, Körmendyová, Šimková, Šamulková (Rublíková, Márnotová, Lukačovičová).
Žiačky si vybojovali postup do baráže v priamom súboji o 3.miesto a pred posledným kolom, ktoré odohrajú doma sa môžu začať pripravovať na barážový turnaj, ktorý sa uskutoční 12.1.2013. postupujúci do baráže: Malacky, Slávia UK ,,C“, Slávia UK ,,B“ a prehratý po poslednom kole Slávia UK ,,A“ / Pezinok.

M-SR Ob BA žiaci:
Volley Team – Malacky 3:0 (14,24,10)
VKP – Malacky 3:0(23,24,13)
Žiaci nedokázali dotiahnuť dôležité vyrovnané sety v koncovke vo svoj prospech a tak hladko prehrali v oboch zápasoch turnaja a čakajú na svoje prvé víťazstva v ťažkej konkurencii.

Program VO TJ Strojár Malacky:
12.12. o 19:30 – ženy: Malacky – Rodešport BA (ZŠ Záhorácka Malacky)
13.12. o 19:30 – muži: Malacky ,,C“ – SC Ravijoma BA (ZŠ Záhorácka Malacky)
14.12. o 18:00 – juniorky: Malacky – Doprastav (ZŠ Záhorácka Malacky)
15.12. o 10:00 a 12:00 – žiačky: Malacky – IMA Bratislava ((ZŠ Záhorácka Malacky)